Zmiany w Programie!

Zmiany w Programie!

Wszystkie informacje na temat danego spotkania znaleźć można po kliknięciu w tytuł wydarzenia z poziomu wyszukiwarki!!!

Zmiana z dnia 11.10: Odwołane zostały wykłady „E-voting – szanse i zagrożenia głosowania przez internet” zaplanowane w Lubinie oraz w Wałbrzychu.

Zmiana z dnia 11.10: Odwołany zostaje wykład „Zjawisko przemocy w środowisku akademickim. Sytuacja psychologiczna w relacji ofiara-sprawca” planowany na 13.10.

Zmiana z dnia 11.10: Odwołany zostaje wykład „Quorum Quenching w medycynie” zaplanowany w Głogowie.

Zmiana z dnia 20.09: Odwołane spotkanie „Miażdżyca – fakty i mity” planowane na dziś (Uniwersytet Wrocławski).

Wolne miejsca na pokaz: Prawie wszystko to chemia 21.09 godz. 14:30!

Zmiana z dnia 16.09: Zmiana godziny spotkania Senior i nastolatek: wymiana doświadczeń z cyfrowego świata (WCRS). Spotkanie odbędzie się 20.09 godz. 12:00.

Zmiana z dnia 16.09: Odwołane zostaje spotkania przygotowane przez Muzeum Miejskie Wrocławia „Archeologiczny zawrót głowy współczesnych artystów”.

Zmiana z dnia 16.09: Nowe spotkania w Dzierżoniowie! Zapraszamy na wykłady Laserowe odkrywanie sekretów komórki. O mikroskopii konfokalnej, Aromatyczne sekrety produkcji heterologicznej, Hodowle komórkowe – poradnik jak zostać hodowcą w mikroskali.

Zmiana z dnia 16.09: Nowe spotkania w Lubinie! Zapraszamy na wykłady Laserowe odkrywanie sekretów komórki. O mikroskopii konfokalnej, Aromatyczne sekrety produkcji heterologicznej, Hodowle komórkowe – poradnik jak zostać hodowcą w mikroskali.

Zmiana z dnia 15.09: W związku z atakiem cyberprzestępczym, który nastąpił pod koniec sierpnia i spowodował utratę części danych oraz problemy techniczne infrastruktury sieciowej Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN z przykrością informujemy, że musimy odwołać część wydarzeń, które planowaliśmy na ten rok. Jest nam z tego powodu niezmiernie smutno, gdyż planowaliśmy zupełnie nowe spojrzenie na niezwykłe eksperymenty, jakie wykonywane są przez naukowców z INTiBS PAN. Oczywiście nie poddajemy się i już zaczynamy przygotowania do przyszłorocznej edycji żeby nadrobić zaległości i zaprezentować jeszcze więcej fascynujących i inspirujących wydarzeń. (dr Adam Watras, pełnomocnik Dyrektora ds. Popularyzacji Nauki)

Informuję również, że nie będziemy w stanie zrealizować następujących wydarzeń:

  • Laser – zabawka z Science Fiction czy niezbędne narzędzie? (Adrian Patej)
  • Zobaczyć więcej niż dostępne dla oka – mikroskopia elektronowa. Jak zobaczyć to, co niewidoczne dla oka? (Adrian Patej)
  • Czy kanapkę można posmarować laserem? (Adrian Patej)

Natomiast w przypadku wydarzenia “Przyciągające” efekty świecących pierwiastków z odzysku zaprezentowany zostanie zeszłoroczny film.

Zmiana z dnia 15.09: Zmiana terminu spotkania Nowoczesne technologie w psychiatrii: Przezczaszkowa stymulacja magnetyczna. Spotkanie odbędzie się 21.09 o godz. 15:30.

Zmiana z dnia 14.09: Zmiana terminu spotkań W zdrowym ciele zdrowy duch! oraz Odleć z owadem! (UEW). Oba spotkania zostają przeniesione na 5.10.

Zmiana z dnia 14.09: Spotkanie pt. Cicha Kolej przygotowane przez Politechnikę Wrocławską zostało odwołane.

Zmiana z dnia 13.09: Zmiana terminu spotkania Kitsch happens… O kiczu naszym codziennym rozmowa estetyczki z artystką (Uniwersytet Wrocławski). Spotkanie zostało przeniesione na sobotę 18.09 godz. 12.

Informacja z dnia 10.09: Przedłużone zapisy na konkurs “Od Science Fiction do Science”, czyli 500 chemicznych zagadek ukrytych w literaturze. Link do rejestracji: moodle.chem.uni.wroc.pl/login/index.php dostępny jest również na stronie festiwal.chem.uni.wroc.pl.

Zmiana z dnia 10.09: Odwołane zostają 3 spotkania Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu: Pokaz formowania szkła przy piecu hutniczym pt.: „Żywioły” (18.09), Databending – podstawy przekształcania obrazów za pomocą dźwięku (18.09), Zdobienie ceramiki i szkła barwnymi mandalami (18.09).

Zmiana z dnia 10.09: Zmiana terminu spotkania Populizm i konstytucja: przyjaciele czy wrogowie? (Uniwersytet Wrocławski). Spotkanie online odbędzie się 22.09 o godz. 10.

Zmiana z dnia 8.09: Odwołane spotkanie w Ziębicach – „Słodka tajemnica kasz” planowane na 12.10.

Zmiana z dnia 7.09: Zmiana terminu spotkania „Zjawisko przemocy w środowisku akademickim. Sytuacja psychologiczna w relacji ofiara-sprawca”. Spotkanie online będzie miało miejsce 13.10, czyli podczas edycji regionalnej. Wszystkich chętnych zapraszamy!

Zmiana z dnia 6.09: Zmiana terminu spotkania „Co ma panda do światłowodów – jak zbudować laser z włókien optycznych”. Spotkanie odbędzie się 22.09 godz. 17.

Zmiana z dnia 6.09: Zmiana terminu spotkania „Sąd obywatelski – warsztat partycypacyjny„. Spotkanie odbędzie się 20.09 o godz. 9:00.

Informacja z dnia 6.09: Na zajęciach „Niesamowity świat optyki” nie ma już wolnych miejsc.

Zmiana z dnia 6.09: Zmiana terminu spotkania „Bezpieczeństwo elektryczne, czyli jak korzystać z prądu i się nie zabić„. Spotkanie odbędzie się 21.09 o godz. 9:30.

Zmiana z dnia 6.09: Odwołane zostało spotkanie „Woda w muzyce” przygotowane przez Akademią Muzyczną im. Karola Lipińskiego.

Zmiana z dnia 3.09: Zmiana terminu spotkania „Informatyka i epidemia, czyli krótka opowieść o tym jak powstaje matematyczny model epidemii i jak się tworzy oprogramowanie do jego rozwiązywania”. Spotkanie odbędzie się 21.09 godz. 12-13 (Politechnika Wrocławska).

Zmiana z dnia 3.09: Zmiana godziny spotkania „Kompetencje przyszłości a rynek pracy w świecie VUCA” (Jelenia Góra). Spotkanie odbędzie się o godz. 12.30 (12.10.2021).

Zmiana z dnia 2.09: Zmiana terminu spotkania „Warsztaty stereochemiczne” przygotowanego przez Wydział Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Zmiana z dnia 2.09: Odwołany został warsztat dr Barbary Muszyńskiej „False friends – true or faux?” planowany na 17.09 (Dolnośląska Szkoła Wyższa).

Informacja z dnia 1.09: Pojawiły się linki do spotkań przygotowanych przez Wydział Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ponadto zmianie uległ termin odbywania się spotkania „Od kłosa do płynnego złota, czyli krótka historia o powstawaniu piwa„.

Zmiana z dnia 1.09: Spotkania „Działania wojenne współczesnych okrętów podwodnych” oraz „Superekspres Shinkansen” przygotowane przez Studium Języków Obcych Politechniki Wrocławskiej zostały odwołane.

Informacja z dnia 1.09: Linki do wydarzeń przygotowanych przez Uniwersytet Trzeciego Wieku ukażą się na stronie utw.uni.wroc.pl. Zapraszamy!

Informacja z dnia 1.09: Nowe spotkania w programie: „Niezarejestrowane metody leczenia w Polsce” oraz „Wpływ leków i suplementów diety na wyniki badań laboratoryjnych” przygotowane przez Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Zmiana z dnia 1.09: Zmiana terminu spotkania: „Logistyka zwrotna – i co dalej z odpadami?” realizowanego w Jeleniej Górze. Więcej informacji dostępnych po kliknięciu w link.

Informacja z dnia 16.08: Nowe spotkanie w programie: „Sprawdź jak skutecznie wrocławianie dezynfekują dłonie… czy robisz to lepiej?”. Więcej informacji dostępnych po kliknięciu w link.

Informacja z dnia 11.08: Nowe spotkanie w programie: „Stanisław Lem o języku i matematyce”. Więcej informacji dostępnych po kliknięciu w link.

Zmiana z dnia 10.08: Spotkanie: „Famous British Inventors” zaplanowane przez Studium Języków Obcych Politechniki Wrocławskiej zostało odwołane.

Zmiana z dnia 5.08: Spotkanie „C. K. Norwid w Krakowie – dawniej i dziś” zaplanowane przez Uniwersytet Trzeciego Wieku zostało odwołane.