Najczęściej zadawane pytania dot. DFN

Najczęściej zadawane pytania dot. DFN

Zestawiliśmy kilka najczęściej zadawanych pytań zarówno przez osoby prowadzące zajęcia, jak i przez ich uczestników. Mamy nadzieję, że rozwieją kilka wątpliwości. W razie potrzeby zawsze staramy się pomóc. Można napisać (festiwal@uwr.edu.pl) lub zadzwonić (71 343 37 02) do Biura DFN. Niedługo FAQ znajdzie się specjalnej sekcji na naszej stronie.

Prowadzący:

 • Co zrobić jeśli chcę poprowadzić wydarzenie podczas Dolnośląskiego Festiwalu Nauki?

Krok 1 – Jeśli jesteś pracownikiem wrocławskiej uczelni (organizatora DFN) najlepiej zgłoś się do koordynatora uczelnianego. Kontakt do koordynatorów znajdziesz na stronie festiwal.wroc.pl w zakładce „DLA ORGANIZATORÓW”.

Jeśli jesteś pracownikiem innej instytucji oświatowej/kulturalnej lub przedsiębiorstwa napisz do nas na adres festiwal@uwr.edu.pl.

Krok 2 – Wypełnij formularz online oraz prześlij wygenerowany plik tekstowy do koordynatora (lub do Biura DFN).

 • Jak poprawić zgłoszenie online?

Przed wysłaniem zgłoszenia  do koordynatora poprawki możesz nanieść na wygenerowanym formularz w pliku tekstowym. Jeśli wysłałeś/łaś już formularz poinformuj o zmianach koordynatora. Koordynatorzy po zebraniu zgłoszeń dokonują korekt programu. Ostatnią możliwością (po zamknięciu korekt) jest informacja wysłana do Biura DFN na adres festiwal@uwr.edu.pl.

 • Jak odwołać zgłoszone wydarzenie?

Jeśli z różnych powodów jesteś zmuszony odwołać imprezę to zgłoś to swojemu koordynatorowi lub do Biura DFN (festiwal@uwr.edu.pl). Informacja o tym znajdzie się na naszej stronie w zakładce „ZMIANY W PROGRAMIE”.

 • Czy mogę zgłosić spotkanie, które odbędzie się za pośrednictwem Internetu?

Spotkania w ramach DN mogą odbywać się zarówno stacjonarnie jak i online. Link do zajęć online należy przesłać do osób, które się na wydarzenie zapisały lub do Biura DFN jeśli spotkanie jest ogólnodostępne (bez zapisów) najpóźniej na dwa dni przed planowanym spotkaniem.

Uczestnik:

 • Jak zapisać się na zajęcia?

Jeśli na wydarzenie prowadzone są zapisy, widnieje przy nim informacja “Kontakt w sprawie zapisów”, np. adres e-mail, na który należy wysłać chęć wzięcia udziału w imprezie, wraz z informacją o terminie i liczbie uczestników. Jeśli wydarzenie jest otwarte i nie wymaga zapisów, informacja o zapisach nie pojawia się. Warto również sprawdzić Wyszukiwarkę, aby upewnić się, że informacje dotyczące wydarzenia nie uległy zmianie. Biuro DFN nie prowadzi zapisów.

 • Czy udział w wydarzeniach Festiwalu jest odpłatny?

Nie, udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Jedynym ograniczeniem jest wielkość sal, dlatego na część zajęć obowiązują zapisy (patrz pkt. 1 „Jak zapisać się na zajęcia?”).

 • Co zrobić jeśli zapisałem/am się na wydarzenie, ale nie otrzymałem/am potwierdzenia (prowadzący nie odpowiedział)?

Spróbuj skontaktować się z koordynatorem uczelnianym/regionalnym, którego dane kontaktowe znajdziesz na naszej stronie w zakładce „O FESTIWALU” na podstronie „KOORDYNATORZY DFN” lub z Biurem DFN.

 • Czy na wydarzenia DFN możliwy jest dostęp dla osoby z niepełnosprawnością ruchową?

Przy wydarzeniu, które odbywa się w budynku z dostępem dla osób z niepełnosprawnością ruchową dodana jest informacja o tym. Jeśli dostęp jest utrudniony podana jest także informacja w jaki sposób problem może być rozwiązany (np. wcześniejsza informacja telefoniczna).  Niektóre z wydarzeń wymagają pełnej sprawności fizycznej (np. sportowe).

 • Czy na wydarzenia festiwalowe są ograniczenia wiekowe?

Każde spotkanie przeznaczone jest dla określonej grupy wiekowej. W programie znajdują się wydarzenia zarówno dla przedszkolaków, uczniów jak i osób dorosłych. W znalezieniu wydarzenia dla danej grupy wiekowej pomoże Wyszukiwarka.

 • Jak sprawdzić czy wydarzenie, które mnie interesuje nie zostało odwołane/ nie został zmieniony termin?

Każda zmiana zostaje wprowadzona do programu online. Dodatkowo informacje zamieszczamy na podstronie „ZMIANY W PROGRAMIE”, która jest widoczna z poziomu strony głównej i uruchamiana po skonstruowaniu programu na daną edycję.

 • Program jest bardzo bogaty jak mogę znaleźć wydarzenie dopasowane do moich zainteresowań?

Skorzystaj z Wyszukiwarki! Tam zaznacz interesującą Cię dziedzinę nauki, formę lub grupę wiekową. Możliwe jest także wyszukiwanie według organizatora lub po słowie.