Zwracamy się z prośbą o wsparcie naszego święta. Bezpłatna edukacja oraz popularyzacja wiedzy i osiągnięć naukowych to podstawowa misja niezwykłego wydarzenia, jakim jest nasz Festiwal Nauki. Trudne doświadczenia pandemii COVID-19,…
Dolnośląski Festiwal Nauki sięga o wiele dalej, niż sugeruje jego nazwa!
Zobacz wydarzenia naszych partnerów odbywające się na całym świecie.
Kim jesteśmy? Czym się zajmujemy? Dolnośląski Festiwal Nauki jest wydarzeniem przygotowywanym przez 11 Uczelni Wyższych Wrocławia oraz 2 Instytuty Polskiej Akademii Nauk. Grono głównych organizatorów uzupełnia ponad 100 placówek oświatowo-kulturalnych.…
Z radością pragniemy poinformować, że mamy gotowy program XXVI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki!! Jest w nim więcej niż 1200 warsztatów, zajęć, pokazów, wykładów, wycieczek i doświadczeń! W tym roku wracamy do…
XXVI Dolnośląski Festiwal Nauki w tym roku zaskoczy swoich odbiorców odświeżającą zmianą formuły Festiwalu. Inauguracja DFN oraz pierwsze spotkania, warsztaty i wykłady odbędą się w budynku Wydziału Farmacji Uniwersytetu Medycznego…
Gratulujemy pracownikowi naszego Biura, magistrowi Andrzejowi Graulowi przejścia procesu rekrutacyjnego i zaakceptowania jego kandydatury do Zespołu ds. Popularyzacji Nauki przy Krajowej Radzie Doktorantów!Wierzymy, że ta współpraca przyniesie wiele korzyści Dolnośląskiemu…
Rozpoczynamy zbieranie zgłoszeń do programu XXVI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki! NAUKA PORUSZA! – tegoroczne hasło nawiązuje do Roku Mikołaja Kopernika i tematy z tym związane będą motywem przewodnim 26. edycji DFN.…
Uwaga zmiany:
1. Należy wpisać tytuł spotkania oraz krótki opis. Opis powinien być zachętą dla uczestników, zostanie on umieszczony wyłącznie na stronie internetowej. 2. Organizator – wybierz z listy, jeśli nie znajdziesz…
W liście skierowanym do Środowiskowego Koordynatora Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, profesora Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, doktora habilitowanego Ryszarda Polechońskiego, Jego Magnificencja Rektor, profesor doktor habilitowany Krzysztof Kiełb, Przewodniczący Kolegium Rektorów Wrocławia…
Osobowość Roku to ogólnopolski plebiscyt mający na celu wyłonienie osób szczególnie zasłużonych dla lokalnej społeczności. Na etapie wojewódzkim głosowanie prowadzi serwis Gazeta Wrocławska. Nominacje przyznawane są w 5 kategoriach: Wśród…
Zwracamy się z prośbą o wsparcie naszego święta. Bezpłatna edukacja oraz popularyzacja wiedzy i osiągnięć naukowych to podstawowa misja niezwykłego wydarzenia, jakim jest nasz Festiwal Nauki. Trudne doświadczenia pandemii COVID-19,…
Dnia 12. grudnia profesor Kazimiera Wilk, wybitna naukowczyni i długoletnia Środowiskowa Koordynatorka Dolnośląskiego Festiwalu Nauki z nadania Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Wyróżnienie…
W dniach 3-5 grudnia odwiedziliśmy 6. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE. Nasza delegacja nie tylko zaprezentowała swoje stoiska – bardzo dziękujemy językoznawcom z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego oraz reprezentacji Projektu Scorpio…
W poniedziałek 12 grudnia 2022 r. na wieczną wartę odszedł gen. Mirosław Hermaszewski. Polski lotnik, pierwszy i do tej pory jedyny Polak w kosmosie. U nas na Festiwalu gościł dwukrotnie:…
Podczas 6. Śląskiego Festiwalu Nauki w grudniu odbędzie się EXPO festiwali. DFN będą reprezentować dwie drużyny naukowców/ popularyzatorów: filolodzy i językoznawcy z Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studenci z projektu Scorpio przy…
Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele i Sympatycy Dolnośląskiego Festiwalu Nauki! Właśnie zakończyliśmy jubileuszową XXV edycję Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Ukoronowaniem naszych wspólnych wysiłków były przedstawione imprezy – wykłady, prezentacje, konkursy, warsztaty, wycieczki…
Kochani! Ostatniego dnia jubileuszowej 25. edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, tj. 28 października 2022 r., przy Biurze DFN (ul. Świdnicka 10) zamieszkał „De-eF-eNek”! Zapraszamy do odwiedzenia naszego krasnalka i udostępnianie zdjęć…
Drodzy Państwo Koordynatorzy Dolnośląskiego Festiwalu Nauki w Regionie! Proszę przyjąć serdeczne podziękowania za współpracę. Państwa zaangażowanie pozwala na podejmowanie trudnych wyzwań w świecie nauki. Dziękuję za przyjazną atmosferę, jaka towarzyszyła…
Jubileusz 25-lecia Dolnośląskiego Festiwalu Nauki był okazją do przeprowadzenia konkursu na plakat promujący ideę popularyzowania nauki. Ten pomysł zrodził się w Centrum Kultury MUZA w Lubinie, w którym Festiwal gości…
Mamy zaszczyt poinformować, że w tegorocznym finale konkursu Popularyzator Nauki 2022 znalazło się aż trzech kandydatów z Wrocławia! W kategorii Naukowiec nominowany został dr Paweł Gawłowski – ratownik medyczny z…
Wałbrzych to znany ośrodek przemysłowy, akademicki i naukowy Polskiej Akademii Nauk. Wałbrzych jest jednym z najbardziej zielonych miast w Polsce, na terenie którego istnieje 7 parków miejskich, oraz 2 parki…
Dzierżoniów to historyczne miasto położone w Kotlinie Dzierżoniowskiej u podnóża Gór Sowich. Obecna, polska nazwa miasta Dzierżoniów została nadana dla upamiętnienia ks. Jana Dzierżonia – wybitnego śląskiego badacza pszczół. Festiwalowy…
Stolica Karkonoszy, Jelenia Góra to doskonała baza wypadowa do aktywnej turystyki w regionie, która oferuje szereg atrakcji zwiedzającym. Kaplica św. Anny sąsiaduje z Bramą Wojanowską, na której są charakterystyczne herby…
Lubin związany jest z przemysłem wydobywczym i przetwórczym rudy miedzi, której najbogatsze złoża znajdują się w Europie. W lubińskich kopalniach należących do KGHM Polska Miedź SA wydobywa się również srebro.…
Ząbkowice Śląskie, niezwykła miejscowość na Dolnym Śląsku, w którym swoje korzenie ma straszna historia o Frankensteinie. Obecnie na Dworze rycerza Kauffunga (najstarszy budynek mieszkalny w Ząbkowicach) można zasiąść na ławie…
Przygraniczne miasto Europejskie Zgorzelec posiada różnorodną i szeroko zakrojoną współpracę międzynarodową, z Niemcami, Czechami, Ukrainą, Litwą i Francją. Należy podkreślić, miasta graniczne Zgorzelec i Görlitz jako nieliczne na naszym kontynencie…
Jedno z najważniejszych miast krainy historycznej zwanej Ziemią Kłodzką. Roślinność naturalna Bystrzycy Kłodzkiej należy do Sudeckiej Krainy Podgórza Okręgu Środkowo sudeckiego. Jest ona typowa dla pogórza Sudeckiego. Fauna nie różni…
Głogów zachwyca walorami przyrodniczymi, które stanowią szata roślinna i zwierzęca, gleby, wody i urozmaicony krajobraz. Jakość środowiska wpływa znacząco na samopoczucie i zdrowie jego mieszkańców. Przemysł miedziowy posiada nadal największe…
Bolesławieckie zakłady ceramiczne są jednym z największych producentów ceramiki stołowej ręcznie formowanej i ręcznie zdobionej unikalną techniką stempelkową. Oryginalna ceramika światowej sławy z Bolesławca to piękna „wizytówka” Regionu. Miasto, w…
Czy wiecie, że jednym z Ambasadorów DFN jest tenisista Hubert Hurkacz? Związany z Wrocławiem sportowiec przesyła Wam wszystkim pozdrowienia, gdzieś z drugiego końca świata!
Jak powstał i rozrastał się Dolnośląski Festiwal Nauki? Politechnika Wrocławska przygotowała specjalny film, w którym jego twórcy i goście specjalni wypowiadają się na temat pierwszych lat Festiwalu w tej uczelni.…
The Kash Mittal Award przyznawana jest od 2002 r. wybitnym naukowcom z dziedziny surfaktantów. Podczas 23. edycji Symposium on Surfactants In Solution odbywającej się na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w…
Zapraszamy do wysłuchania podcastu z Bogumiłą Okręglicką z Biura Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.
LGOM – Legnicko-Głogowski Okręg Miedziowy jest głównym ośrodkiem przemysłu miedziowego w Polsce, jednym z największych ośrodków eksploatacji miedzi na świecie. W LGOM – Legnicko-Głogowski Okręg Miedziowy – znajdują się zakłady…
Popularyzacja nauki odgrywa ważną rolę w rozwoju społecznym, polegającą na przekazie informacji prezentującej jej osiągnięcia. Upowszechnienie osiągnięć naukowców powinno uzupełniać proces kształcenia, skutecznie go uatrakcyjniać i aktualizować. Mandat zaufania udzielony…
Zapraszamy do wysłuchania podcastu z dr inż. Anną Hajdusianek, prof. PWr z Politechniki Wrocławskiej.
Zapraszamy do wysłuchania podcastu z dr hab. inż. Izabelą Sówką, prof. PWr z Politechniki Wroclawskiej
Zapraszamy do wysłuchania podcasty z dr Martą Śleziak z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Wszystkie rozmowy w ramach Dolnośląskich Podcastów Nauki znajdziesz tutaj.
W czym może pomóc muzykoterapia i na czym polega? Jak muzyką opisać sztukę kulinarną? Co warunkuje wrażliwość muzyczną? M.in. na te pytania odpowiada dzisiejszy gość: dr Daniela Colonna-Kasjan muzykoterapeutka z…
To ostatni dzień spotkań we Wrocławiu, ale wciąż dużo się dzieje. Na początku zagrajmy w zielone. Podczas Spaceru przez historię Wrocławia tropem koloru zielonego dowiemy się kiedy powstał pierwszy ogród…
Wybierz się na spacer po kampusie XIX-wiecznych klinik Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, odkryj ich historię i poznaj sławnych medyków Wrocławia. Jest to piesza gra miejska do samodzielnego przejścia w dowolnej…
W dwudziestym odcinku podcastu gościem jest dr Maricn Ekiert z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.Zapraszamy do odsłuchania rozmowy. Wszystkie rozmowy znajdziesz tutaj.
To już przedostatni dzień Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. W Centrum Festiwalowym na Politechnice Wrocławskiej drugi dzień trwają pokazy studenckich kół naukowych, a wśród nich trening sumo i judo, matematyka na wesoło,…
W wirze festiwalowych wydarzeń, przybliżymy kolejne imprezy. Już dziś o godz. 11.00 na Politechnice Wrocławskiej odbędzie się polemika wyższej formy dotycząca Ignacego Łukasiewicza. Sprawdź na czym polega Debata Oksfordzka: W…
Gościem podcastu jest dr Aleksandra Pijarowska z Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Wszystkie rozmowy znajdziesz tutaj.
Zapraszamy na osiemnasty odcinek serii Dolnośląskich Podcastów Nauki. Zachęcamy do wysłuchania wszystkich rozmów. Znajdziesz je tutaj.
Zapraszamy na siedemnasty odcinek serii Dolnośląskich Podcastów Nauki. Zachęcamy do wysłuchania wszystkich rozmów. Znajdziesz je tutaj.
Zapraszamy do udziału w wykładzie Technologie bezwykopowej budowy rurociągów – podziemnej infrastruktury sieciowej – od pierwszych zastosowań do dnia dzisiejszego na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej. W ramach…
Za nami uroczysta Inauguracja XXV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki i pierwszy dzień festiwalowych imprez. Przed nami festiwalowy weekend z nauką. W ramach panelu CSI: Kryminalne zagadki Wrocławia bardzo ciekawie zapowiada się…
W pierwszy Festiwalowy dzień dzieje się dużo, spróbujemy pokazać Wam przedsmak z czym się możecie zmierzyć. Tradycyjny festiwalowy wykład prof. Jana Miodka, pt. „Feminatywy – pandemia – Ukraina” znakomitego językoznawcy…
Odcinek 15. Jak wygląda sekcja zwłok? Odcinek 16. Jak zbliżyć się do zera absolutnego? Wszystkie odcinki znajdziecie tutaj.
Dzisiaj jest Wielki Dzień, rozpoczynamy Inaugurację 25 Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Gości powita słowem Środowiskowy Koordynator DFN dr hab. inż. Ryszard Polechoński, prof. UPWr. zaś uroczysty hejnał wykonają uczniowie klasy trąbki…
Jeśli macie w sobie duszę podróżnika i interesuje was historia Ziemi to jest to wykład dla Was.W trakcie wykładu zobaczycie jak wygląda praca geologa za kołem podbiegunowym i dlaczego podejmujemy…
Zapraszamy do odsłuchania czternastej odsłony serii Dolnośląskich Podcastów Nauki. Zachęcamy do wysłuchania wszystkich rozmów. Znajdziesz je tutaj.
To już trzynasta odsłona Dolnośląskich Podcastów Nauki. Zachęcamy do wysłuchania wszystkich rozmów. Znajdziesz je tutaj.
Zapraszamy na wykład prof. dr hab. Krzysztofa Burdzego Dangers of applied skepticism Krzysztof Burdzy received Ph.D. in statistics from the University of California, Berkeley in 1984. He has been working…
Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją, przypominającą poprzednie edycje Dolnośląskiego Festiwalu Nauki:
To już dwunasta odsłona Dolnośląskich Podcastów Nauki. Zachęcamy do wysłuchania wszystkich rozmów. Znajdziesz je tutaj.
Politechnika Wrocławska to jeden z największych Organizatorów Festiwalu we Wrocławiu. Wśród bogatej oferty zajęć z każdej dziedziny nauki (humaniści także znajdą coś dla siebie) przedstawiamy wybrane propozycje, na które są…
Weekendowa odsłona Dolnośląskich Podcastów Nauki prezentuje się następująco: Odcinek 10. Dlaczego archeolodzy uwielbiają toalety? Odcinek 11. Jak wyglądają wczorajsze technologie jutra? Wszystkie odcinki znajdziecie tutaj.
Zapraszamy do odsłuchania dziewiątego odcinka z serii Dolnośląskich Podcastów Nauki: Wszystkie rozmowy dostępne są tutaj.

Zapraszamy na wykład dr hab. Bartosza Smolik – pracownika Instytutu Politologii UWr. zatytułowany: Polityka, prawo i przestrzeń kosmiczna. Świat w przededniu powrotu na Księżyc i podboju Marsa Uczestnikom wykładu zostaną…
Zapraszamy do odsłuchania ósmego odcinka z serii Dolnośląskich Podcastów Nauki: Wszystkie rozmowy dostępne są tutaj.

Warsztaty „To nie będzie klasyczny kurs BHP! Pogromcy mitów” Ile masła albo jajek uleczy oparzenie? Jaki przedmiot najlepiej nadaje się do włożenia w usta w czasie padaczki? Jak bardzo trzeba…
Zapraszamy do odsłuchania siódmego odcinka z serii Dolnośląskich Podcastów Nauki: Wszystkie rozmowy dostępne są tutaj.
W ramach XXV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki zapraszamy na podwójne warsztaty o tematyce ekologicznej i geologicznej:1) Czy wiedzieliście, że na produkcję jednej koszulki potrzeba aż 2700 litrów wody? Noszony średnio przez…
Zapraszamy do odsłuchania szóstego odcinka z serii Dolnośląskich Podcastów Nauki: Wszystkie rozmowy dostępne są tutaj.
„Kodowanie dla młodszych uczniów” Celem zajęć będzie zapoznanie przedszkolaków/uczniów z grą Złapmy lwa – japońskie szachy dla najmłodszych, która rozwija umiejętności i kompetencje, jak logiczne myślenie, przewidywanie, myślenie strategiczne, radzenie…

Inżynieria lądowa, określana także budownictwem lądowym i wodnym, jest dyscypliną nauk inżynieryjnych i technicznych kształtującą powierzchnię Ziemi pod potrzeby egzystencji człowieka. Wiedza ta znajduje zastosowanie na wszystkich poziomach życia cywilizowanych…
Występująca współcześnie gęsta zabudowa terenu, intensywny ruch pojazdów, prawna ochrona terenów wartościowych przyrodniczo czy też brak możliwości zaburzania trwających procesów produkcyjnych itp. powoduje znaczące utrudnienia w realizacji nowych podziemnych obiektów…
Edukacja dla Sukcesu w Collegium Humanum Collegium Humanum jest uczelnią o międzynarodowym wymiarze kształcenia. Posiada bogatą ofertę edukacyjną oraz siedziby w wielu miejscach nie tylko w Polsce, ale i za…
Zapraszamy do odsłuchania piątego odcinka z serii Dolnośląskich Podcastów Nauki: Wszystkie rozmowy dostępne są tutaj.
Zapraszamy do odsłuchania czwartego odcinka z serii Dolnośląskich Podcastów Nauki: Wszystkie rozmowy dostępne są tutaj.
Zapraszamy do odsłuchania trzeciego odcinka z serii Dolnośląskich Podcastów Nauki: Wszystkie rozmowy dostępne są tutaj.
Zapraszamy do odsłuchania drugiego odcinka z serii Dolnośląskich Podcastów Nauki: Wszystkie rozmowy dostępne są tutaj.

Dziewiętnasty wiek to czas wielkich przemian społecznych, które na gruncie polskim łączyły się z trudną sytuacją polityczną i walką o niepodległość. Nowe czasy stawiały wyzwania nie tylko mężczyznom, ale także…
Sporządzanie map zawsze wymagało stosowania wiedzy. Odnosiła się ona do znajomości opracowywanego terytorium oraz umiejętności przeniesienia obrazu danego obszaru na płaską powierzchnię, na przykład arkusz papieru. Twórcy zmagali się m.in.…

Zastanawiasz się czasem, jak wiele można dostrzec na Ziemi z perspektywy kosmosu? lub dlaczego ludzkie oko jest wysokorozdzielczym sensorem teledetekcyjnymi? Jeżeli tak – zapraszamy na krótką lekcję teledetekcji! Teledetekcja to…
Zapraszamy na warsztat, podczas którego wykonamy trójwymiarowy model dowolnego przedmiotu z wykorzystaniem smartfona. Przedstawiony zostanie w prosty i przystępny sposób wykorzystanie skomplikowanych algorytmów fotogrametrycznych, które pozwalają przetwarzać zdjęcia i filmy…
Zapraszamy do odsłuchania pierwszego odcinka #DolnośląskiePodcastyNauki: Wszystkie rozmowy dostępne są tutaj.
Mamy dla Was niespodziankę z której najbardziej zadowoleni będą fani podcastów. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy serię 25 rozmów na XXV Dolnośląski Festiwal Nauki. Dolnośląskie Podcasty Nauki, bo tak nazywa się…

To hasło przewodnie spaceru dendrologiczno-ogrodowego wzdłuż Ścieżki Hochbergów. Już około 1800 r. wczesnoromantyczny park w dolinie Pełcznicy był znany i popularny wśród kuracjuszy i turystów odwiedzających Szczawno Zdrój. Sto lat później dzika…

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze specjalnym wydaniem gazetki, przygotowanej na X Dolnośląski Festiwal Nauki 2007. Link do gazetki
W życiu codziennym, każdy z nas w pewnych okresach przyjmuje leki lub/i suplementy diety, które umożliwiają nam utrzymanie naszego organizmu w zdrowiu. Otrzymywanie tych preparatów jest często skomplikowanym i wieloetapowym…
Krew jest najcenniejszym darem, jaki może podarować człowiek. Nie można jej kupić ani wyprodukować, a świadomość, że możemy uratować komuś życie jest wartością nadrzędną. Warto zatem podczas XXV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki…
Współtworzenie przyszłości – Konferencja EUSEA 2022 Doroczna konferencja EUSEA miała się odbyć w Cork (Irlandia) już w kwietniu 2020 roku, ale wybuchła pandemia COVID-19 i konferencję trzeba było odwołać. Jednak…
Radź się przeszłości, kieruj się teraźniejszością, patrz w przyszłość Szanowni Państwo! Wiele jest festiwali, ale taki tylko jeden… Od 25 lat Dolnośląski Festiwal Nauki wypełnia stolicę Dolnego Śląska na kilka…
Szanowni Państwo! Mieszkańcy Dolnego Śląska! W 2012 r. prosiliśmy Was o wypełnienie krótkiej ankiety dotyczącej popularyzacji nauki. Po 10 latach chcemy powtórzyć to krótkie badanie, by następnie porównać oba i…
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą jubileuszowej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Program jest dostępny na stronie poprzez: wyszukiwarkę imprez, dzięki której znajdziesz interesującą propozycję dla określonej grupy wiekowej, z dziedziny,…
Szkoła Podstawowa nr 4 Magnetyczne czary mary (1469) W poszukiwaniu zdrowego rozsądku, czyli to i owo o filozofii aktywności fizycznej (1471) Dlaczego Pierwsza Pomoc jest tak ważna – RKO w…
Zapraszamy do Budynku C-13 na pokazy kół naukowych Politechniki Wrocławskiej. W tym miejscu czekać na Państwa będą liczne atrakcje, m. in. pokazy interaktywne, gry logiczne, pokazy sportowe, demonstracje robotów i…
Już od września publikujemy na naszym kanale Youtube (a także na Spotify, Anchor, Apple Podcasts, RSS) rozmowy z osobami zaangażowanymi w tworzenie Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Są to pracownicy instytucji kultury,…
wystawa 15-23.09 Wrocław miastem nauki. Śladami uczonych, wynalazków i wydarzeń (4) 17.09 godz. 16 25 lat Festiwalu (1699) spotkanie jubileuszowe (wstęp tylko z zaproszeniem) 19.09 godz. 10 Naukowe blogowanie –…
REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO na projekt plakatu Jubileuszowego Dolnośląskiego Festiwalu Nauki pn.: „Mój Festiwal” I. ORGANIZATOR Centrum Kultury „Muza” 59-300 Lubin, ul. Armii Krajowej 1 www.ckmuza.eu II. KATEGORIE WIEKOWE I KRYTERIA…
Trzy dni trwał pierwszy Festiwal Nauki we Wrocławiu. 25, 26 i 27 września 1998 r. Uroczysta Inauguracja odbyła się oczywiście w Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego. Na temat „Etyki i moralności…
Biuro Dolnośląskiego Festiwalu Nauki poszukuje pracownika, do którego zadań będzie należało: – przygotowanie wysyłki materiałów informacyjno-promocyjnych; – załadunek i rozładunek samochodów rozwożących materiały festiwalowe (ciężary powyżej 25 kg); – dystrybucja…
Szanowni Państwo! W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, chcielibyśmy złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia zdrowych, pogodnych Świąt pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny…
Program XXV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 2022 w Zgorzelcu: Złe powietrze. O smogu i jego zabójczych skutkach (1594) Drugi kot(d) czyli rzecz o epigenetyce (1593) „Wielcy ludzie żyli w brudzie” –…
Wszystkie informacje na temat danego spotkania znaleźć można po kliknięciu w tytuł wydarzenia z poziomu wyszukiwarki!!! Zmiana z dnia 19.10: Wykład Wirusy – skąd wzięli się najmniejsi mieszkańcy Ziemi?” który…
Liczy się Nauka! – takie hasło będzie przyświecać jubileuszowej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Po raz 25. uczelnie wyższe Wrocławia, instytuty Polskiej Akademii Nauk oraz liczne instytucje edukacyjne i kulturalne zaproszą…