Program XXVII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki już gotowy!

Program XXVII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki już gotowy!

Z radością informujemy, że program XXVII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki jest już gotowy i niebawem zostanie wysłany do druku! Tegoroczna edycja, odbywająca się pod hasłem „Trenuj Umysł!”, obiecuje być niezapomnianym doświadczeniem, które pobudzi Wasze umysły do intensywnego treningu.

Podczas Festiwalu czekają na Was setki wydarzeń – od inspirujących wykładów i warsztatów, przez interaktywne pokazy naukowe, po fascynujące wycieczki edukacyjne. Każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku czy zainteresowań. W tym roku szczególny nacisk kładziemy na nauki o zdrowiu, sporcie i higienie odżywiania, co doskonale wpisuje się w nasze hasło przewodnie. Wspólnie będziemy odkrywać, jak ważne jest dbanie zarówno o ciało, jak i umysł.

Już teraz zapraszamy do udziału w Miasteczku Naukowym, gdzie na ponad 35 stoiskach popularnonaukowych czekają na Was niezliczone atrakcje. Spotkacie się tam z naukowcami, weźmiecie udział w pokazach i interaktywnych prezentacjach. Nie zabraknie także edukacyjnych zabaw z piłkami EDUball, warsztatów kulinarnych „Skocz na owada!” czy zawodów modeli szybowców „Smyki na start”. Dodatkowo, w naszym Miasteczku będą obecne służby mundurowe, takie jak Policja, Straż Pożarna, Służba Celno-Skarbowa i Żandarmeria Wojskowa, które zaprezentują swoje działania i sprzęt.

XXVII Dolnośląski Festiwal Nauki to jedno z największych wydarzeń popularyzujących naukę w Polsce, które odbędzie się pod hasłem „Trenuj Umysł!”. W tym roku przygotowaliśmy ponad 1800 wydarzeń, obejmujących wykłady, warsztaty, pokazy naukowe oraz interaktywne zajęcia dla wszystkich grup wiekowych. Naszym celem jest inspirowanie do nauki i rozwijania umiejętności, a także promowanie zdrowego trybu życia poprzez aktywność umysłową i fizyczną. Tegoroczny Festiwal skupi się na naukach o zdrowiu, sporcie, higienie odżywiania oraz szeroko pojętej edukacji, zapewniając niezapomniane doświadczenia dla każdego uczestnika.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profili w mediach społecznościowych, gdzie na bieżąco będziemy informować o szczegółach programu. Przygotujcie się na niesamowitą podróż przez świat nauki i wiedzy. Trenujmy umysł razem podczas XXVII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki!