Instytut Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych we Wrocławiu – chłodne tajemnice nauki!

Instytut Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych we Wrocławiu – chłodne tajemnice nauki!

Instytut Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych im. Włodzimierza Trzebiatowskiego PAN, będący czołowym ośrodkiem naukowym w dziedzinie badań niskotemperaturowych, w tym roku
z niezwykłym entuzjazmem prezentuje dwanaście wydarzeń na XXVI Dolnośląskim Festiwalu Nauki. „Nauka Porusza!”, zwłaszcza jeśli chodzi o fascynujący świat światła i niskich temperatur.

Wśród różnorodnych wydarzeń, które Instytut przygotował dla uczestników Festiwalu, warto zwrócić uwagę na „Jak światło LED wpływa na zwierzęta i rośliny„, które odkrywa niewidoczne dla nas wpływy technologii na naturę. „Światło niewidzialne” to podróż do tajemniczego świata światła, które niewidoczne jest dla ludzkiego oka. Natomiast „Niezwykły świat niskich temperatur” pozwoli uczestnikom na zrozumienie, jak niskie temperatury wpływają na przeróżne zjawiska fizyczne.

Instytut Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych im. Włodzimierza Trzebiatowskiego PAN to miejsce, gdzie nauka jest nie tylko badana, ale także doświadczana. To tutaj fizyka i niskie temperatury stają się narzędziami do odkrywania nowych prawd i rozwiązywania problemów.

Zapraszamy na te wyjątkowe wydarzenia w ramach XXVI DFN 2023, które z pewnością zainspirują, poruszą i otworzą przed Wami nowe perspektywy na to, jak nauka, fizyka i doświadczenia mogą razem kształtować naszą przyszłość.

Wszystkie wydarzenia Instytutu znajdziecie w WYSZUKIWARCE.