Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej we Wrocławiu – przyszłość medycyny na DFN!

Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej we Wrocławiu – przyszłość medycyny na DFN!

Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda PAN, czołowy ośrodek naukowy Polskiej Akademii Nauk, w tym roku z nieukrywanym entuzjazmem prezentuje sześćdziesiąt wydarzeń na XXVI Dolnośląskim Festiwalu Nauki. Wszystko to pod inspirującym hasłem „Nauka Porusza!”, które doskonale odzwierciedla misję Instytutu, gdzie genetyka i biologia są nieustannie w ruchu, prowadząc do nowych, fascynujących odkryć.

Wśród bogatej oferty wydarzeń, które Instytut przygotował dla uczestników Festiwalu, warto zwrócić uwagę na „Fascynujący świat mikroorganizmów„, które pozwoli zanurzyć się w tajemniczy mikrokosmos, który istnieje tuż pod naszym nosem. „Sztuczny człowiek – nowoczesne implanty medyczne” to z kolei okazja do zrozumienia, jak nauka pomaga poprawiać jakość życia ludzi. „Od pomysłu do przemysłu” to wyjątkowe spotkanie, które pokaże, jak pomysły rodzące się w laboratoriach naukowych mogą stać się realnymi produktami na rynku. Na koniec, „Słodki sekret DNA, czyli genetyczne DIY” to interaktywne warsztaty, które pozwolą uczniom odkryć tajemnice genetyki.

Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda PAN to miejsce, gdzie nauka nie jest abstrakcyjnym pojęciem, ale realnym procesem, który wpływa na nasze życie. To tutaj genetyka
i biologia stają się narzędziami do odkrywania nowych prawd i rozwiązywania problemów.

Zapraszamy na te wyjątkowe wydarzenia, które z pewnością zainspirują, poruszą i otworzą przed Wami nowe perspektywy na to, jak nauka, genetyka i biologia mogą razem kształtować naszą przyszłość.

Wszystkie wydarzenia Instytutu znajdziecie w WYSZUKIWARCE.