Akademia Sztuk Plastycznych we Wrocławiu – twórczość, innowacje i inspiracje!

Akademia Sztuk Plastycznych we Wrocławiu – twórczość, innowacje i inspiracje!

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, znana z kształcenia artystów o niepowtarzalnym stylu i głębokim zrozumieniu sztuki, w tym roku z dumą prezentuje sześć wyjątkowych wydarzeń na XXVI Dolnośląskim Festiwalu Nauki. Wszystko to pod hasłem „Nauka Porusza!”, które idealnie wpisuje się w ducha tej uczelni, gdzie sztuka i nauka idą w parze, a twórczość jest napędzana przez nieustanne poszukiwanie i odkrywanie.

Jednym z najbardziej inspirujących wydarzeń jest „Grafika porusza! Spotkanie z grafiką artystyczną„. To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć, jak nauka i sztuka mogą współpracować, tworząc dzieła, które poruszają zarówno umysł, jak i serce. Inne wydarzenie, „Rakietą nie tylko na Księżyc. Kosmos w polskiej ilustracji książkowej dla dzieci„, to hołd dla Mikołaja Kopernika, patrona tegorocznego festiwalu. Jest to spotkanie z ilustracją książkową dla dzieci, które pokazuje, jak nauka astronomii może inspirować artystów do tworzenia niezwykłych dzieł.

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu pokazuje, że nauka i sztuka nie są od siebie odseparowane. Wręcz przeciwnie, mogą współistnieć, wzajemnie się inspirując i poruszając nas na wiele różnych sposobów.

Zapraszamy na te wyjątkowe wydarzenia, które z pewnością poruszą Wasze serca i umysły!

Wszystkie wydarzenia Uczelni znajdziecie w WYSZUKIWARCE.