Akademia Sztuk Teatralnych we Wrocławiu – Sztuka Porusza!

Akademia Sztuk Teatralnych we Wrocławiu – Sztuka Porusza!

Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, Filia we Wrocławiu, ośrodek kreatywności i ekspresji artystycznej, z niekłamaną pasją prezentuje cztery wyjątkowe spektakle na XXVI Dolnośląskim Festiwalu Nauki. Są to przedstawienia zrealizowane pod inspirującym hasłem „Nauka Porusza!”, które idealnie oddaje misję Akademii, gdzie sztuka i twórczość są nieustannie w ruchu, dając początek nowym, fascynującym formom ekspresji.

Wśród bogatej oferty spektakli, które Akademia przygotowała dla uczestników festiwalu, warto zwrócić uwagę na „DRAPANDO, czyli Atak Zamszałego Starucha” – wzruszającą opowieść o walce z chorobą skórną i znaczeniu wsparcia rodziny oraz „NIKT” – magiczną historię o dojrzewaniu i odkrywaniu samego siebie. Na scenie zobaczymy także nową odsłonę „Snu nocy letniej” W. Shakespeare’a oraz unikalną interpretację „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, dokonaną przez studentów III roku Akademii.

Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, Filia we Wrocławiu to miejsce, gdzie sztuka nie jest abstrakcyjnym pojęciem, ale realnym procesem, który wpływa na nasze życie. To tutaj teatr, dramat i aktorstwo stają się narzędziami do odkrywania nowych prawd i rozwiązywania problemów. Zapraszamy na te wyjątkowe spektakle, które z pewnością zainspirują, poruszą i otworzą przed Wami nowe perspektywy na to, jak sztuka, twórczość i ekspresja mogą razem kształtować naszą przyszłość.

Wszystkie wydarzenia Uczelni znajdziecie w WYSZUKIWARCE.