Miasteczko Naukowe

Miasteczko Naukowe

Miasteczko Naukowe to nasz nowy pomysł, który wyrósł z idei niesłychanie popularnego „Parku Wiedzy”. Pragnąc dostosować się do preferencji Uczestników Festiwalu i podążając za trendami modernizacyjnymi, postanowiliśmy przedsięwziąć eksperyment, jakim jest zmiana formuły „Parku Wiedzy”.

Zdaje się, że wyszło wyśmienicie!

„Miasteczko Naukowe” organizowane jest przez Dolnośląski Festiwal Nauki na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu przy ulicy Borowskiej 211 w sobotę 16-go września. Rozplanowaliśmy przestrzeń tak, by zaprezentować Uczestnikom ponad czterdzieści stoisk i wydarzeń!  Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, a samo „Miasteczko” zostało zaaranżowane tak, by móc wygodnie spędzić cały dzień na pogłębianiu wiedzy i obcowaniu z nauką.

Przede wszystkim, zapraszamy na wykład Wojciecha Orlińskiego dotyczącego jego książki „Kopernik. Rewolucje”, oraz na certyfikowane warsztaty Pawła Gawłowskiego „Stop the Bleed” oraz „Pierwsza pomoc w sytuacjach krytycznych”.

Między innymi zapraszamy na pokaz „Laparoskopia – pierwsze kroki” ukazujący podstawy obsługi instrumentu chirurgicznego z miniaturową kamerą i źródłem światła na końcu. Będzie również można wziąć udział we „WroSŁYSZENIACH”, czyli quizie muzycznym sprawdzającym naszą wrażliwość na dźwięki. Odbędzie się również wykład „Jak przetrwać w kosmosie?”, podczas którego dowiemy się, jak wielkie niebezpieczeństwa czekają na człowieka w zimnej próżni.

Oczywiście, nie zapomnieliśmy również o najmłodszych!

W ramach „Miasteczka Naukowego” proponujemy „Astronomiczną Kawiarenkę dla najmłodszych” – niebo na wyciągnięcie ręki! Młodym Uczestnikom Festiwalu zaproponować możemy również „Kącik z eksperymentem małego naukowca i przyszłego inżyniera”, gdzie będzie można przypomnieć sobie lub poznać proste zagadnienia z fizyki, oraz sprawdzić jak one funkcjonują w naszym otoczeniu. Nauka poprzez zabawę to piękna rzecz,

A to dopiero czubek popularnonaukowej góry lodowej!

Sprawdźcie sami i przybywajcie na Borowską 211!

Pełen wykaz wydarzeń z tego panelu znajdziecie TUTAJ!