Uniwersytet Wrocławski – pokazy, wycieczki i Noc Naukowców

Uniwersytet Wrocławski – pokazy, wycieczki i Noc Naukowców

Ponad 200 spotkań przygotowali naukowcy Uniwersytetu Wrocławskiego. Interesującą Cię tematykę znajdziesz dzięki wyszukiwarce wydarzeń. Wybierz Organizatora, Wydział lub dziedzinę nauki i voila!

14 jednostek uczelnianych po raz kolejny przygotowało ofertę popnaukową dla mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska. Lubisz słuchać – mamy wykłady akademickie, zwiedzać – zapraszamy na wycieczki, a najlepiej jak zrobisz doświadczenie samodzielnie podczas licznych zajęć laboratoryjnych i warsztatów z wykorzystaniem specjalistycznych sprzętów i urządzeń. Wśród zajęć znajdziesz m.in.

– tematy na czasie, budzące społeczne emocje jak: Polacy też byli uchodźcami, Mniejszości narodowe i etniczne w Polsce, Życie poczęte, życie narodzone – meandry prawnokarnej ochrony, Człowiek i lasy w XXI wieku, Grooming – manipulacja emocjonalna dzieci w Internecie,

– spotkania z astronomami w Roku Mikołaja Kopernika, którzy zaproszą na Nocne obserwacje nieba lub Maraton czytania dzieł Kopernika, a wiesz Na czym polegał przewrót kopernikański i jakie były jego konsekwencje? Przyjdź, zobacz, posłuchaj lub poczytaj z nami,

– warsztaty językowe, poćwicz z lektorami akademickimi angielski, niemiecki czy… chorwacki i in. podczas spotkań: Ah jo! W krainie Krecika i jego przyjaciół, Oswoić angielski język akademicki, Warsztaty języka chorwackiego, Kulinarnymi śladami krajów hiszpańskojęzycznych. Zapowiada się wyjątkowo smacznie!

– nie zabraknie widowiskowych eksperymentów podczas Cyrku Fizycznego, Chemia dla krasnoludków, Odlotowa chemia, Kiermasz Fizyczny. Jakie prawa fizyki i cuda chemiczne stosujemy na co dzień we własnym domu dowiesz się na Festiwalu Nauki,

– Festiwal to także wielkie nazwiska, osobowości i ponadczasowi twórcy. Dowiesz się o nich więcej w czasie spotkań: Osobliwości Szymborskiej, Spotkanie z Fredrą, Sylwetki polskich naukowców na przełomie XIX i XX w.

– jeśli kręcą Cię zagadki kryminalne to musisz odwiedzić warsztat Kryminalistyka na wirtualnym miejscu zdarzenia, gdzie wykorzystana zostanie technologia VR, a także obejrzeć spektakl przygotowany przez chemików Jak trują zawodowcy, czyli Agata Christie i jej tajemnice.

Ten rok przyniesie nam jeszcze jedną z atrakcji jaką jest Noc Naukowców. Podczas piątkowego wieczoru 22 września były Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego zaprosi na zwiedzanie Gmachu Głównego uczelni 321 lat lat historii UWr w dwie godziny, a w nim Auli Leopoldina, Oratorium Marianum i Wieży Matematycznej. Kto choć raz słyszał z jaką pasją prof. Adam Jezierski opowiada o historii i sztuce ten wie, że będzie to wieczór pełen wrażeń.

Pamiętajcie, że na część spotkań obowiązują zapisy, a pełen program poznacie korzystając z wyszukiwarki i programu online.

BO, Biuro DFN