Politechnika Wrocławska – bogaty program na DFN

Politechnika Wrocławska – bogaty program na DFN

Różnorodność tematów, które na Festiwalu Nauki zostają poruszone w murach Politechniki Wrocławskiej jest tak ogromna, że nie wiadomo od czego zacząć. W tym wyborze pomaga nam wyszukiwarka wydarzeń na stronie DFN. Wybrać można konkretny Wydział lub dziedzinę nauki i na tej podstawie przybliżyć sobie te zagadnienia, które najbardziej odpowiadają naszym zainteresowaniom.

Ogółem to ponad 250 tematów (+ liczne powtórzenia), a w tym wystaw, warsztatów, wizyt w laboratoriach, specjalistycznych wykładów jak i pop naukowych pokazów i prezentacji. A wśród nich:

– królowa nauk Matematyka reprezentowana przez takie spotkania jak: Naukowcy żartują. Matematyka z uśmiechem, Matematyka rekreacyjna, Matematyczne Monopoly. Prawda, że brzmi jak dobra zabawa, a nie ciężkie i wielogodzinne obliczanie całek, różniczek, sinusów i delty?

– tematy związane z klimatem, jego zmianami, ochroną: Prawda o wahaniach klimatu – cykle Milankowicia, I Ty możesz Zrestartować nasz klimat!, Zrozumieć globalną zmianę klimatu, Czy moda jest EKO? Dowiecie się m.in. jak odróżnić klimat od pogody!

– znajdziecie zaskakujące tytuły, które rodzą wiele pytań, a odpowiedź jest na wyciągnięcie ręki podczas Festiwalu Nauki, są to m.in. Co ma panda do światłowodów, Jak zmierzyć zapach?, Prąd z ogórka, czyli skąd się bierze i dokąd płynie elektryczność, Wieczna fontanna, czy Jak zajrzeć do jajka niespodzianki bez jego otwierania,

– wycieczki, gry i survival podczas spotkań Nazwiska naukowców na ulicach Wrocławia i miast Dolnego Śląska, Gra terenowa – spacer pod rękę z nauką, Tropem geohistorycznych tajemnic chrząstawskiego lasu – wycieczka z elementami survivalu, Termowizyjna gra terenowa – nauka poprzez zagadki i praktyczne działania. Kiedy nosi Cię energia to te zajęcia są właśnie dla Ciebie!

– wycieczka wirtualna do UloPolis z użyciem kamer i mikrofonów zainstalowanych w ulach umiejscowionych na dachu budynku Politechniki Wrocławskiej. A przy tej okazji nauczymy się siać nasiona i sadzić te rośliny, które pasiastym owadom dają największą możliwość zyskania pokarmu (a nam złota w płynie, czyli miodu). Te atrakcje podczas warsztatów O pszczołach, kwiatkach i rabatkach w mieście,

Oczywiście nie zabraknie największych flagowych imprez Politechniki Wrocławskiej, czyli Debaty Oksfordzkiej (Nauka pod kluczem: czy potrzebna jest ingerencja w badania naukowe?) oraz Gali Finałowej na zakończenie wrocławskiej edycji Festiwalu Nauki (więcej szczegółów i informacje o gościu specjalnym ukaże się we wrześniu).

Pamiętajcie, że laboratoria, sale zajęć i hale maszyn mają swoje ograniczenia co do liczebności odwiedzających stąd przy każdym tytule znajdziecie informację o zapisach.

To tylko kilka z tegorocznych propozycji przygotowanych przez jednego z największych organizatorów DFN. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zajrzyj do programu online.

BO, Biuro DFN