Imprezy wiodące

Imprezy wiodące

„Imprezy wiodące” to wydarzenia festiwalowe, nawiązujące do motywu przewodniego każdego Festiwalu, rocznic przypadających na dany rok oraz znaczących zjawisk naukowych i społeczno-kulturowych. „Imprezy wiodące” są corocznie wzbogacane spotkaniami nawiązującymi tematyką do obchodzonych ważnych wydarzeń w kraju i na świecie.

W tym roku możecie uczestniczyć m.in. w wykładzie profesora Jana Miodka, sprawdzić swoje umiejętności ortograficzne i interpunkcyjne w „VII Dyktandzie Wrocławskim” czy przysłuchać się wzbudzającej wiele dyskusji „Debaty Oksfordzkiej”, w tym roku odbywającej się w ramach tematu przewodniego „Nauka pod kluczem: czy potrzebna jest ingerencje w badania naukowe?”.

Zapraszamy również na szlak tolerancji religijnej, czyli „Pielgrzymkę po Dzielnicy Czterech Wyznań Plus” prowadzoną przez prof. Adama Jezierskiego, prezentującą pięć wrocławskich miejsc kultu religijnego.

Odbędzie się również wydarzenie zatytułowane „Falling Walls Lab Wrocław”, które jest międzynarodowym forum dla nowego pokolenia wynalazców, pionierów, twórców i wizjonerów na wczesnym etapie kariery. Celem tego wydarzenia jest promocja wyjątkowych pomysłów i połączenie naukowców i przedsiębiorców ze wszystkich dziedzin na poziomie globalnym.

„Imprezy wiodące” to także Inauguracja XXVI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, XXI Maraton Matematyczny czy Koncert finałowy XXVI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki – „Grawitacja w muzyce – o przyciąganiu słów kilka”!

A to tylko czubek góry lodowej, jaką stanowi ilość prezentowanej wiedzy na XXVI DFN 2023!

Serdecznie zapraszamy!

(Tu znajdziecie pełen program Festiwalu!)

Fragment wykładu prof. Jana Miodka w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki (2022)