Poniedziałek – zacznij tydzień z DFN!

Poniedziałek – zacznij tydzień z DFN!

W wirze festiwalowych wydarzeń, przybliżymy kolejne imprezy.

Już dziś o godz. 11.00 na Politechnice Wrocławskiej odbędzie się polemika wyższej formy dotycząca Ignacego Łukasiewicza. Sprawdź na czym polega Debata Oksfordzka: W setną rocznicę śmierci Ignacego Łukasiewicza – czy grozi nam katastrofa energetyczna, prowadzi prof. Jan Miodek

Ten sam organizator przybliży nam parę zagadnień w panelu Gorący temat.  Spotkanie Fake news i dezinformacja – jak nie dać się nabrać w świecie postprawdy? pomoże nam poznać kryteria umożliwiające ocenę wiarygodności informacji. A online solidne źródła informacji poznamy okiem Uniwersytetu Wrocławskiego Między prawdą a fałszem. Rzetelne źródła informacji w Internecie.

Czy formy nauki idą z duchem czasu, zróbmy przegląd blogów i vlogów popularnonaukowych – Naukowe blogowanie, natomiast  na kanale YouTube obejrzymy film skłaniający nas do refleksji czy popularyzacja nauki ma sens Popularyzacja nauki – po co tłumaczyć złożone kwestie w prosty sposób?

Skoro jesteśmy przy popularyzacji, ponownie zachęcimy Was do odsłuchania naszych podcastów. Zarówno Goście jak i prowadzący, przenoszą nas w meandry swoich dziedzin. Pamiętaj Dolnośląskie Podcasty Nauki publikowane są przez cały wrzesień o 7.00. Możecie ich słuchać na YouTube, Anchor, Spotify, Apple, Podcasts, RSS.

O godz. 13.00 na Wydziale Filologicznym UWr przeniesieni zostaniemy do chaty czarownicy. Sprawdźmy w co wierzyli „dzidy i pradzidy”, czy czarownica może odebrać krowom mleko lub czy za pomocą nożyczek jesteśmy w stanie wskazać złodzieja – W chacie czarownicy.

A co bardziej technicznego i współcześnie? Od dzisiaj rusza Centrum Festiwalowe na Politechnice Wrocławskiej. W tym panelu każdy znajdzie ciekawostkę, czy to roboty, czy kolory otaczającego świata, czy choćby konstrukcje łodzi elektrycznych.  To i wiele innych będzie dostępne w bud. C-13 przy Wybrzeżu Wyspiańskiego 23-25 już od godz. 9.00 do 14.00.

Zapraszamy!