Wtorek – Festiwal Nauki trwa!

Wtorek – Festiwal Nauki trwa!

To już przedostatni dzień Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. W Centrum Festiwalowym na Politechnice Wrocławskiej drugi dzień trwają pokazy studenckich kół naukowych, a wśród nich trening sumo i judo, matematyka na wesoło, roboty, łodzie podwodne, łaziki. Zapraszamy od 9 do 14 do budynku C-13 przy Wybrzeżu Wyspiańskiego.

Nie tylko klocki lego – z czego słynie Dania? Do wirtualnej podróży zaprasza Wydział Filologiczny UWr. Spotkanie odbędzie się online, a zapisać można się na nie jeszcze dziś. Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

Inżynier czy detektyw?  Czy inżynier może być też detektywem? Oczywiście, że tak! Podczas naszej gry stworzycie grupę detektywistyczną i wspólnie z inżynierami Politechniki Wrocławskiej spróbujecie rozwiązać tajemnicę napadu. Razem z nami dowiecie się jakich informacji dostarczyć nam nawet najmniejsze poszlaki. Czy uda nam się rozwiązać tajemnicę? Dziś ostatni dzień zapisów na to spotkanie. Wydział Mechaniczny Politechniki Wrocławskiej zaprasza na grę online o godz. 10. Zapisy!

Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza na wykład Nowe technologie w kryminalistyce o godz. 11. Spotkanie przeznaczone jest dla uczniów ze szkół ponadpodstawowych i osób dorosłych, nie trzeba się na nie zapisywać.

Sporządzenie mapy kiedyś było bardzo trudną sztuką. Jak obraz terytorium, który widzimy przenieść na płaską kartkę papieru? Zakład Narodowy im. Ossolińskich jest organizatorem wykładu i pokazu map Dawna kartografia XVI-XVIII w., czyli między nauką i praktyką. O godz. 11 zapraszamy do auli Ossolineum przy ul. Szewskiej 37.

Jeszcze dziś możesz zapisać się na wykład online Mit czy hit? – prawda o codziennej diecie i suplementacji . Dlatego też członkowie Studenckiego Koła Naukowego Biomarkery w Diagnostyce Medycznej, działającego przy Katedrze Diagnostyki Laboratoryjnej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu obalają najczęściej powielane mity, które mogą mieć szkodliwy wpływ na ludzkie zdrowie, ucząc przy tym jaki wpływ na wyniki badań laboratoryjnych może mieć przyjmowanie popularnych posiłków i suplementów diety.

Co w brzuchu burczy, czyli rzecz o alergiach pokarmowych i chorobach jelit to wykład w Instytucie Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN. O odporności zaczynającej się w brzuchu, składzie mikroflory jelitowej oraz przebiegu chorób zapalnych jelit opowie mgr Katarzyna Pacyga-Prus. Zapraszamy do Instytutu przy ul. Weigla 12 godz. 11.

Życie to nauka – rozważania nad wolną wolą, świadomością i odpowiedzialnością człowieka poprowadzi dr Katarzyna Grott. Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii UWr zaprasza do udziału w warsztacie o godz. 13 w budynku przy ul. Więziennej 8-12.

Żarty i zagadki matematyczne poznamy podczas wykładu Gra umysłu. Zabawna matematyka i logika (Wydział Inżynierii Środowiska PWr). Na wydarzenie obowiązują zapisy, a szczegóły spotkania, termin zapisów oraz adres mailowy do kontaktu znajdziesz klikając w tytuł.

Wydział Biotechnologii UWr zaprasza na serię wykładów dostępnych online. Tutaj znajdziecie spis tematów i godzin oraz link, który umożliwia dołączenie do spotkania.