Szanowni Sympatycy i Odbiorcy Dolnośląskiego Festiwalu Nauki!

Szanowni Sympatycy i Odbiorcy Dolnośląskiego Festiwalu Nauki!

Zwracamy się z prośbą o wsparcie naszego święta.

Bezpłatna edukacja oraz popularyzacja wiedzy i osiągnięć naukowych to podstawowa misja niezwykłego wydarzenia, jakim jest nasz Festiwal Nauki. Trudne doświadczenia pandemii COVID-19, obecna sytuacja ekonomiczna w kraju oraz konsekwencje wojny na Ukrainie sprawiły, że Dolnośląski Festiwal Nauki znajduje się w coraz gorszej kondycji finansowej.

Od wielu lat angażujemy przede wszystkim interdyscyplinarne środowisko akademickie Wrocławia i Dolnego Śląska – studentów, naukowców, pasjonatów nauki i popularyzatorów wiedzy. Niemniej, DFN tworzą również różnorodne instytucje kultury (muzea, teatry, domy kultury i inne), przedsiębiorstwa oraz liczni współorganizatorzy w regionie. Organizujemy wydarzenie unikatowe w skali kraju, otwierając się nie tylko na stolicę regionu, lecz również mniejsze ośrodki miejskie. Tegoroczna, 26. edycja przypada na czas szczególnie niepewny i pełen zagrożeń – dlatego pragniemy, by Dolnośląski Festiwal Nauki wciąż pełnił funkcję opoki i inspiracji w rzetelnym zdobywaniu wiedzy.

Z tego powodu tak bardzo liczymy na Państwa wsparcie, którego nie możemy dziś w takim samym stopniu oczekiwać od rządowych i gminnych instytucji zwyczajowo zabezpieczających choć część naszych potrzeb. Topnieje również wsparcie od naszych sponsorów.  Kierujemy na Państwa ręce prośbę, byście mogli współtworzyć to wyjątkowe święto wiedzy, jakim jest DFN. Pragniemy przypomnieć. że wszystkie wydarzenia dostępne w ramach Festiwalu są bezpłatne. By w tak niepewnych czasach móc realizować naszą misję, potrzebne są środki finansowe, które umożliwiają nam zakup materiałów, odczynników, sprzętu, opłacenie druku i transportu oraz innych rzeczy niezbędnych do przeprowadzenia zajęć.

Biorąc pod uwagę zainteresowanie i prośby wieloletnich odbiorców Festiwalu, w tym roku chcielibyśmy powrócić do organizacji wydarzenia, jakim jest Park Wiedzy. Niestety, generuje ono bardzo duże koszty.

Zatem serdecznie zachęcamy do dokonywania wpłat na specjalne konto Dolnośląskiego Festiwalu Nauki:

Santander Bank Polska S.A. nr konta 35 1090 2503 0000 0001 4805 7607

Nie zapomnijcie wpisać w tytule przelewu „darowizna na organizację XXVI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki”.

Firmy zainteresowane współpracą zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą sponsorską tutaj.

Pamiętajcie również, że możecie zachęcać swoich pracodawców do wsparcia naszego Festiwalu!

W 2022 roku, tuż po pandemii i w trakcie globalnego kryzysu ekonomicznego, udało nam się zorganizować więcej niż 1200 wydarzeń, w których wzięło udział ponad 170 tysięcy odbiorców. DFN swoim zasięgiem obejmuje Wrocław, Legnicę, Głogów, Bolesławiec, Bystrzycę Kłodzką, Ząbkowice Śląskie, Jelenią Górę, Lubin, Dzierżoniów, Wałbrzych, a także wiele okolicznych miejscowości.

Kochamy uczyć i popularyzować wiedzę, pomóżcie nam w tym!