XXV Dolnośląski Festiwal Nauki dobiegł końca!

XXV Dolnośląski Festiwal Nauki dobiegł końca!

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele i Sympatycy Dolnośląskiego Festiwalu Nauki!

Właśnie zakończyliśmy jubileuszową XXV edycję Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Ukoronowaniem naszych wspólnych wysiłków były przedstawione imprezy – wykłady, prezentacje, konkursy, warsztaty, wycieczki i koncerty, prezentowane na Uczelniach, w szkołach czy domach kultury Wrocławia i dziesięciu Ośrodków Regionalnych Dolnego Śląska. Cieszymy się niezmiernie, że mogliśmy się spotykać bezpośrednio, chociaż wiele imprez zostało też udostępnionych „on-line”.  Przygotowując przed wakacjami program tegorocznego Festiwalu braliśmy także pod uwagę możliwość nawrotu pandemii i byliśmy przygotowani do zrealizowania większości imprez festiwalowych w formie zdalnej. Wymagało to od Organizatorów i Wykonawców szczególnych i czasochłonnych przygotowań tudzież pomysłowości, za co należą im się serdeczne podziękowania. Popularyzowanie nauki, kultury i sztuki w formach angażujących odbiorców, wspólne eksperymentowanie i dzielenie się rzetelną wiedzą to cele Festiwalu, które w opiniach wielu Gości udało się osiągnąć. A nie byłoby to możliwe bez pełnego entuzjazmu zaangażowania wielu osób: Pełnomocników do Spraw Regionu, Współpracy Międzynarodowej i Interaktywnych Pokazów w Szkołach; Koordynatorów Uczelnianych, Regionalnych i Wydziałowych; Przedstawicieli Instytutów Naukowych Polskiej Akademii Nauk; Instytucji Kultury oraz wszystkich innych naszych Współorganizatorów. Jestem Wam za to ogromnie wdzięczny!

Serdecznie dziękuję za wsparcie finansowe: Urzędowi Miejskiemu Wrocławia, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Dolnośląskiego, Fundacji KGHM Polska Miedź, Kolejom Dolnośląskim S.A., Wrocławskim Zakładom Zielarskim „Herbapol” SA, Miejskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji (MPWiK) SA we Wrocławiu, Restauracji Dwór Polski i firmie Stan-Mit-Serwis oraz wszystkim – często anonimowym – Darczyńcom i Sponsorom. Patronom medialnym: TVP 3 Wrocław, Radiu Wrocław i Akademickiemu Radiu LUZ Politechniki Wrocławskiej oraz portalowi Nauka w Polsce dziękuję za zaprezentowanie ciekawych audycji zachęcających do odwiedzenia imprez festiwalowych. Pracownikom Biura DFN dziękuję za zaangażowanie i całoroczną rzetelną  pracę zapewniającą obsługę dokumentacji i spraw organizacyjnych, a wszystko to w sympatycznej atmosferze.

Z całego serca dziękuję Wykładowcom i Osobom prowadzącym imprezy festiwalowe – Wasze zaangażowanie, pomysłowość i bezinteresowne ofiarowanie swego czasu i energii zasługują na największe uznanie. Brawa dla wszystkich Gości Festiwalu – a naliczyliśmy Was w tym roku ponad 100 tysięcy! Bez Was Festiwal byłby tylko zmarnowanym czasem i próżnym wysiłkiem. Liczymy na Waszą obecność, dla Was się staramy i cieszymy się z tak licznych odwiedzin.  

Obiecuję, że Dolnośląski Festiwal Nauki wkraczając w kolejne ćwierćwiecze swojego istnienia będzie się nadal rozwijał. Wielu młodych uczonych dołącza corocznie do grona realizatorów imprez, proponując atrakcyjne przedsięwzięcia, a kolejne ośrodki regionalne zgłaszają chęć dołączenia do współorganizatorów. Wszystkich serdecznie witamy z nadzieją, że następne edycje Dolnośląskiego Festiwalu Nauki będą jeszcze ciekawsze! Już teraz zarezerwujcie sobie czas we wrześniu i październiku 2023 r.!

Z serdecznymi podziękowaniami i wyrazami szacunku,

Środowiskowy Koordynator Dolnośląskiego Festiwalu Nauki

dr hab. inż. Ryszard Polechoński, prof. uczelni