Konkurs Popularyzator Nauki 2022

Konkurs Popularyzator Nauki 2022

Mamy zaszczyt poinformować, że w tegorocznym finale konkursu Popularyzator Nauki 2022 znalazło się aż trzech kandydatów z Wrocławia!

W kategorii Naukowiec nominowany został dr Paweł Gawłowski – ratownik medyczny z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Od wielu lat popularyzuje naukę w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki i nie tylko. W tym roku mogliśmy go także posłuchać w jednym z Dolnośląskich Podcastów Nauki. Jeśli jeszcze nie słuchaliście to koniecznie nadróbcie zaległości

Dolnośląskie Podcasty Nauki

W kategorii Media nominację otrzymała Redakcja Popularnonaukowa Akademickiego Radia LUZ, które patronuje Dolnośląskiemu Festiwalowi Nauki od 2010 roku. Szczególnie polecamy audycję Na Synapsach, w której niejednokrotnie głos zabierają naukowcy związani z Festiwalem.

Trzecim reprezentantem naszego miasta jest Stowarzyszenie WroSpace – organizacja non-profit popularyzująca nauki ścisłe, a w szczególności astronomię i astronautykę. Stowarzyszenie działa od 2018 r., a więcej o nich możecie przeczytać na stronie wrospace.pl. Stowarzyszenie nominowane jest w kategorii Instytucja.

Dolnośląski Festiwal Nauki otrzymał w konkursie Popularyzator Nauki 2019 Nagrodę Główną, zdobycia której życzymy naszym nominowanym.

Za wszystkich nominowanych trzymamy kciuki! Pośród 17. kandydatów aż 3. reprezentuje Wrocław, co sprawia, że możemy się nazywać „zagłębiem popularyzacji”!