I Noc Naukowców

I Noc Naukowców

Organizowana od 2005 r. Europejska Noc Naukowców w końcu trafiła do Wrocławia pod egidą XXVI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. „Noc naukowców” odbywa się w co roku w ostatni piątek września, w ponad 200 miastach w 28 krajach Unii Europejskiej. W tym roku, 22 września z radością pragniemy zaprosić Was po raz pierwszy na długi wieczór pełen naukowych wrażeń, dreszczyku emocji i odkrywania tajemnic.

W ramach tego wydarzenia będziecie mieli okazję zobaczyć intrygujący spektakl „Jak trują zawodowcy, czyli Agata Christie i jej tajemnice”, będący podróżą w czasie, podczas której detektyw z epoki spotka się ze współczesnym naukowcem, a my zobaczymy jak na przestrzeni stu lat zmieniły się metody identyfikacji trucizn.

Odbędzie się również warsztat „Czy coś oczywistego może zaskoczyć?” na którym poznamy odpowiedzi na pytania takie jak „czy płomień zawsze ma jednakowy kolor? Jak bardzo sztuczna krew jest podobna do prawdziwej? Czy z połączenia bezbarwnych roztworów można otrzymać coś kolorowego?” Pokazowi doświadczeń oczywiście będą towarzyszyć rzetelne tłumaczenia!

Osoby lubiące bardziej mobilne wydarzenia również znajdą coś dla siebie – dzięki byłemu Rektorowi Uniwersytetu Wrocławskiego, Adamowi Jezierskiemu, będzie można zakrzywić czasoprzestrzeń i poznać „321 lat historii Uniwersytetu Wrocławskiego w dwie godziny” w formie zwiedzania Gmachu Głównego UWr! Po co spać, gdy można poznawać świat? Zapraszamy!

Wszystkie wydarzenia z tego panelu znajdziecie TUTAJ!