Poligon Wiedzy w AWL

Poligon Wiedzy w AWL

Na poligon – marsz!

„Poligon Wiedzy w Akademii Wojsk Lądowych” to kolejna nowa formuła XXVI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 2023. Jest to połączenie techniki wojskowej z nauką, historii żołnierskości i edukacji o współczesności. Nie od dziś wiadomo, że armie są pionierami rozwoju technologicznego, więc na pewno warto przyjrzeć się temu z bliska, tak jak i nauczyć kilku praktycznych umiejętności!

W ramach „Poligonu” zapraszamy na wydarzenie „Kompetencje skutecznego dowódcy – Tor LIDER”, kilka zajęć praktycznych, podczas których uczestnicy zostają zapoznani z niektórymi z kompetencjami niezbędnymi w celu skutecznego dowodzenia pododdziałem wojskowym. Obecni na miejscu oficerowie mogą zidentyfikować w nas potencjalnego lidera!

Elementy walki w bliskim kontakcie” to pokaz z warsztatami, na których Uczestnicy Festiwalu zostaną zaznajomieni z różnymi rodzajami sportów walki i będą nauczeni podstawowych technik samoobrony oraz walki wręcz. Wiedza w praktyce, tutaj dosłownie „Nauka porusza!”.

W obrębie teorii odbędzie się wykład „Spadochrony desantowe grupy B, wyposażenie i oporządzenie skoczka spadochronowego do wykonania zadania”, na którym poznamy ogólne przeznaczenie wojsk powietrznodesantowych i kawalerii powietrznej oraz pokazany zostanie podstawowy sprzęt spadochronowy znajdujący się na wyposażeniu pododdziałów Aeromobilnych Wojska Polskiego.

A to zaledwie kilka z czternastu przygotowanych imprez popularnonaukowych!

Zapraszamy w sobotę na „Poligon Wiedzy w AWL”!

Pełen wykaz wydarzeń z tego panelu znajdziecie TUTAJ!