Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu – badania, przyroda, innowacje na DFN!

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu – badania, przyroda, innowacje na DFN!

Środowisko, natura i przyroda są nam wszystkim bardzo bliskie. Jednakże, czy na pewno dostatecznie je rozumiemy?

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu zaprezentuje na DFN 2023 ponad siedemdziesiąt zajęć edukacyjnych, w trakcie których naukowcy z tej uczelni wtajemniczą nas w świat przyrody. Będąc częścią tej planety, musimy zrozumieć, w jak wielkim stopniu jesteśmy za nią odpowiedzialni.

Wśród tych kilkudziesięciu przygotowanych zajęć uwagę przykuwają wydarzenia takie jak „Akcja Filtracja!”, uświadamiająca nas o coraz bardziej palącym braku wody na Ziemi i ogromnej potrzebie przeprowadzania masowych filtracji. „Jak uczy się mózg?” to warsztaty ukazujące uczniom tajniki zdobywania wiedzy i organizowania jej w postaci map myśli. Podczas zajęć „Nutri score – co to jest edukacja konsumencka”  dowiemy się, czym jest nowowprowadzone oznaczenie żywności oraz poznamy odpowiednie sposoby odżywiania się. „Temat – rzeka” to warsztaty, które powinny być wyjątkowo bliskie i ważne dla każdego mieszkańca Wrocławia, gdyż odsłaniają podstawy wiedzy o tych kluczowych dla człowieka ciekach wodnych. 

Dzięki wydarzeniom zorganizowanym przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu będziemy
w stanie bliżej poznać coraz bardziej zanikające środowisko Przyrody i przypomnimy sobie, jak ważne jest odpowiedzialne współżycie z nawet najmniejszymi organizmami Ziemi.

Serdecznie zapraszamy!

Wszystkie wydarzenia Uczelni znajdziecie w WYSZUKIWARCE.