Gorący temat

Gorący temat

Dręczą Was bolączki współczesnego świata? Poszukujecie odpowiedzi na problemy teraźniejszości? Jesteśmy tu dla Was – XXVI DFN nie mógłby się odbyć bez „Gorącego Tematu”, w ramach którego zorganizowane są serie wykładów takich jak:

  • ChatGPT – mity, fakty, przyszłość”, na którym poznamy palące dylematy dotyczące działania i wykorzystywania Dużych Modeli Językowych;
  • Dzieci sieci”, przedstawiający jak „Pokolenie schylonych głów” funkcjonuje w sieci, czego i dlaczego w niej poszukuje, w czym uczestniczy, co dostaje?
  • Temat – Rzeka”, który w przystępny sposób ukaże nam historię i charakterystykę jednych
    z najważniejszych cieków wodnych w życiu człowieka – rzek.
  • Co z tą Rosją – czy można przewidzieć bieg wydarzeń?” – ten wykład pozwoli nam zrozumieć czy można przewidzieć bieg wydarzeń w Rosji w kontekście jej dziejów i wojny
    z Ukrainą.
  • Ale beton! – na ratunek miastu”, w ramach którego poznamy historię „betonowych wysp”, oraz rodzinę rozwiązań naturalnych, które zostały stworzone, aby przywrócić naturę do wielkich, zawładniętych przez człowieka i „betonozę” miast.

Dolnośląski Festiwal Nauki to nie tylko szczegółowe analizy, obszerne syntezy i popularyzowanie nauki akademickiej, lecz również seria wydarzeń, podczas których próbujemy odpowiedzieć na najważniejsze pytania dręczące nasze społeczeństwo. Jeśli pragniesz poznać odpowiedzi – zwróć uwagę na panel „Gorący Temat”.

Serdecznie zapraszamy!

Wszystkie wydarzenia z tego panelu znajdziecie TUTAJ!