Wrocławskie muzea na DFN

Wrocławskie muzea na DFN

Dolnośląski Festiwal Nauki otworzy podwoje aż pięciu wrocławskich muzeów, zapewniając solidną dawkę nauki o czasach przeszłych, które stanowią podstawę teraźniejszości. Zapraszamy do odwiedzenia Muzeum Anatomicznego, Muzeum Farmacji, Muzeum Mineralogicznego, Muzeum Geologicznego Muzeum Miejskiego Wrocławia i Starego Cmentarza Żydowskiego. Historia to podstawa nauki!

W ramach panelu „Wrocławskie muzea na DFN” zapraszamy na takie wydarzenia jak „Religijne konceptualizacje choroby” w Muzeum Farmacji – poznamy tam szczegóły relacji między dwoma tradycjami uzdrawiania, religią i medycyną. Niesłychanie ciekawą propozycją jest również „Symbolika żydowskich nagrobków”, czyli spacer po Starym Cmentarzu Żydowskim, podczas którego poszukiwać będziemy  systemu metaforycznych znaków i przedstawień na macewach.

Koniecznie odwiedzić trzeba będzie Muzeum Anatomiczne UMW w ramach wydarzenia „Spotkanie z anatomią – wirtualna przygoda w muzeum”, podczas którego doświadczona dydaktyczka anatomiczna zapozna zwiedzających z nowinkami technicznymi wykorzystywanymi przy nauce anatomii takimi jak wirtualny stół anatomiczny czy wirtualny atlas 3D!

Z pewnością równie warto wziąć udział w warsztacie „Zatrzęsienie informacji o trzęsieniach Ziemi”, podczas którego nauczymy się sposobów przewidywania trzęsień, a nawet spróbujemy wywołać swoje własne!

Kto mówi, że muzea są nudne, chyba nigdy nie był we Wrocławiu…
Zapraszamy na „Wrocławskie muzea” w ramach XXVI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 2023!

Pełen wykaz wydarzeń z tego panelu znajdziecie TUTAJ!