Wrocławskie wędrówki

Wrocławskie wędrówki

„Nauka Porusza!” o czym najlepiej świadczy nasz panel „Wrocławskie wędrówki”. Czy może być przyjemniejsza forma nauki, niż poznawanie świata za pomocą spaceru? Wysłuchiwanie ciekawostek podczas obserwacji świata na wolnym powietrzu? Zapraszamy zatem wszystkich spacerowiczów i łazików do uczestnictwa w jednej z naszych ośmiu wędrówek!

Na przykład, będziecie mogli zagiąć czasoprzestrzeń i poznać „321 lat historii Uniwersytetu Wrocławskiego w dwie godziny”, czyli udać się na zwiedzanie Gmachu Głównego Uniwersytetu Wrocławskiego, zaliczanego do najcenniejszych zabytków barokowych w Polsce i Europie z byłym rektorem Uniwersytetu, profesorem Adamem Jezierskim.

Dla wielbicieli wody mamy „Wrocławskie «urzeczenie». Nurty i zbiorniki pamięci” prowadzone przez regionalistę i profesora Uniwersytetu Wrocławskiego, Wojciecha Browarnego. Wydarzenie to łączy wycieczkę z wykładem i prezentacją prac artystycznych oraz odczytem twórczości wrocławskiego poety i animatora kultury!

Jeśli to za mało, to proponujemy również „Wrocław z pokładu kajaka”, czyli wycieczkę kajakową po Wrocławiu rzekami Oławą i Odrą.

To oczywiście nie wszystko. Mamy do zaproponowania jeszcze trzy gry terenowe i dwie inne wycieczki, także z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Serdecznie zapraszamy i polecamy zaznajomić się ze szczegółami wydarzenia zawartymi w 17. Festiwalowym Przewodniku po Świecie Nauki „Na tropach wiedzy”!

Pełen wykaz wydarzeń z tego panelu znajdziecie TUTAJ!