Nauka porusza!

Nauka porusza!

Specjalna edycja części tegorocznych imprez popularnonaukowych poświęcona jest patronowi XXVI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 2023 – Mikołajowi Kopernikowi. Panel „Nauka porusza!” ma za zadanie przybliżyć Uczestnikom Festiwalu postać największego polskiego astronoma, odkryć tajemnice Kosmosu oraz poruszyć wyobraźnię, by móc myślami pobuszować wśród gwiazd…

W ramach tego panelu zorganizowane zostaną wydarzenia takie jak Maraton czytania dzieł Mikołaja Kopernika, prelekcja połączona z wystawą rękopisów i starych druków z Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu Czy to tylko Kopernik poruszył Ziemię? Źródła i konsekwencje rewolucji kopernikańskiej, wystawa plenerowa przygotowana z okazji Roku Mikołaja Kopernika, prezentująca życiorys oraz wszechstronne zainteresowania wielkiego uczonego Mikołaj Kopernik – człowiek renesansu czy wykład Powrót na Księżyc przedstawiający kulisy Artemis, nowej misji załogowej na naszego Satelitę.

Jeśli już o Księżycu mowa, to oczywiście, że w ramach panelu „Nauka porusza!” znajdzie się też coś dla młodszych. Rakietą nie tylko na Księżyc. Kosmos w polskiej ilustracji książkowej dla dzieci to  przygotowana przez Akademię Sztuk Pięknych prezentacja przykładów ilustracji z książek dla dzieci wydanych w Polsce od drugiej połowy XX wieku do dzisiaj.

„Nauka porusza!” zatem zapraszamy do wspólnego ruchu po orbicie nauk!

Pełen wykaz wydarzeń z tego panelu znajdziecie TUTAJ!