Środa – ostatni dzień Festiwalu we Wrocławiu

Środa – ostatni dzień Festiwalu we Wrocławiu

To ostatni dzień spotkań we Wrocławiu, ale wciąż dużo się dzieje. Na początku zagrajmy w zielone. Podczas Spaceru przez historię Wrocławia tropem koloru zielonego dowiemy się kiedy powstał pierwszy ogród botaniczny lub w jaki sposób tworzono barwniki  w dawnym Wrocławiu (Muzeum Historyczne, ul. Kazimierza Wielkiego 35, g. 10.00 i 12.00).

Czy globalna kryminologia może mieć problemy? Wykład prof. dra hab. Maciej Szostaka z pewnością omówi je wszystkie zapraszamy (g. 13.00, Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii przy ul. Więziennej 8-12.

W panelu Gorący temat odbędą się dziś dwa spotkania. Pierwsze o g. 14.00 Dangers of applied skepticism prezentował będzie prof. dr hab. Krzysztof Burdzy z Uniwersyttu Stanu Washington, przybliżając filozofię rachunku prawdopodobieństwa i wpływie idei na rzeczywistość w jęz. angielskim.

Uniwersytet Medyczny zajmie się tematem leczenia preparatami pochodzenia naturalnego, chemicznego i komórkowego podczas spotkania Lecznicza marihuana g. 15.55.

Świat mikro dostrzeżemy przez skaningowy mikroskop tunelowy (STM). Różne rodzaje mikroskopów stosowane w laboratoriach fizycznych poznamy na wykładzie Współczesne możliwości obserwacji mikroświata o g. 14.00 przy pl. Maxa Borna 9 Wydziału Fizyki i Astronomii UWr.

A wieczorem  spotkajmy się w przepięknej Sali Oratorium Marianum, by delektować się muzycznymi dziełami Paulo Caro, nieco zapomnianego  wybitnego wrocławskiego kompozytora, tworzącego bogate spectrum gatunków muzycznych. Będzie to premiera światowa, gdyż repertuar nie był do tej pory prezentowany ani utrwalony.  Koncert Finałowy XXV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki –  PAUL CARO – ZAPOMNIANY KOMPOZYTOR DAWNEGO WROCŁAWIA (g. 18.00) odbędzie się w Gmachu Głównym UWr.

Mimo, że festiwal się kończy wciąż sporo wydarzeń będzie dostępnych online. Zachęcamy do odwiedzenia naszego kanału YouTube, gdzie znaleźć można wykład prof. Jana Miodka, wspomnienia prof. A. Kubicz z pierwszego Festiwalu lub wziąć udział w challenge’u ortograficznym VI Dyktando Wrocławskie.