Liczy się Nauka! – XXV Dolnośląski Festiwal Nauki

Liczy się Nauka! – XXV Dolnośląski Festiwal Nauki

Liczy się Nauka! – takie hasło będzie przyświecać jubileuszowej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Po raz 25. uczelnie wyższe Wrocławia, instytuty Polskiej Akademii Nauk oraz liczne instytucje edukacyjne i kulturalne zaproszą mieszkańców Dolnego Śląska do wzięcia udziału w wykładach, pokazach, warsztatach, wycieczkach i wielu innych spotkaniach popularyzujących osiągnięcia nauki.

„Podczas wojny o ludzką świadomość największym patriotyzmem jest walka z własną niewiedzą” (Krzysztof Wojczal)

Choć zastał nas bardzo trudny okres i na naszych oczach tworzy się historia, nie tracimy nadziei na zwycięstwo najważniejszych wartości. Od początku roku trwają prace nad kolejną edycją DFN. Poprzednie dwa lata wymusiły reorganizację dotychczasowej formuły. Udało się przeprowadzić dwa Festiwale w wersji zdalnej. Mamy jednak świadomość, że poprzez doświadczanie, eksperymentowanie i kontakt „twarzą w twarz” zyskujemy najwięcej. Tegoroczna edycja planowana jest w wersji hybdrydowej (bez dużych imprez gromadzących bardzo liczną widownię). Ostateczna decyzja została podjęta z końcem marca przez Kolegium Rektorów Wyższych Uczelni Wrocławia i Opola.

XXV Dolnośląski Festiwal Nauki 2022 odbędzie się w następujących terminach:

EDYCJA WROCŁAWSKA:

Inauguracja 15.09

imprezy Organizatorów i Współorganizatorów 16-21.09

Gala Finałowa i Koncert Finałowy 21.09

EDYCJA REGIONALNA:

Legnica 27-28.09

Bolesławiec 5-7.10

Głogów 6-7.10

Bystrzyca Kłodzka 6-7.10

Ząbkowice Śląskie 17-19.10

Zgorzelec 12-13.10

Lubin 19-20.10

Jelenia Góra 20-21.10

Dzierżoniów 20-21.10

Wałbrzych 20-28.10

Zgłoszenia festiwalowych spotkań z nauką przyjmujemy do 8 kwietnia. Proszę pamiętać, że Organizatorzy przesyłają formularze do koordynatora wydziałowego/uczelnianego. Współorganizatorów prosimy o przesłanie zgłoszeń do osoby wyznaczonej do kontaktu z Biurem DFN.  Poniżej znajduje się formularz zgłoszenia imprezy:

Informacje dla wszystkich organizujących DFN znajdują się tutaj.