Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego na Dolnośląskim Festiwalu Nauki w roku 2021

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego na Dolnośląskim Festiwalu Nauki w roku 2021

Do grona współorganizatorów DFN dołączyło Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

W ofercie WCRS-u znajdziecie zajęcia  z zakresu Cyberbezpieczeństwa, Wrocławskiej Akademii Pierwszej Pomocy oraz historii sportu dzięki Cyklowi Quizów międzypokoleniowych wiedzy o wrocławskich sportach.

W ostatnim roku, kiedy aktywność przeniosła się w dużej mierze do Internetu, szczególnego znaczenia nabrało świadome funkcjonowanie w cyberświecie.  Podczas wykładu Stwórz własnego fake newsa i go obal! dowiemy się jak bronić się przed manipulacją i demaskować dezinformację.  Porozmawiamy na temat: Nowych technologii w pandemii – co nam pomaga, co szkodzi?”. W bloku zajęć poświęconym Cyberbezpieczeństwu nie zabraknie miejsca na integrację
w wirtualnym świecie. Zachęcamy także do wzięcia udziału w warsztatach międzypokoleniowych: Senior i nastolatek: wymiana doświadczeń z cyfrowego świata”. Będzie to szansa na współpracę
z dziadkami i wspólną przygodę. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pomagać mniej  doświadczonym internautom na Spotkanie z Wolontariuszami IT”. Osoby, które czują się swobodnie w cyfrowym świecie, dowiedzą się, jak działają wolontariusze IT i jak można do nich dołączyć.

Ciekawie zapowiada się oferta nowoczesnych zajęć w ramach projektu

Na szczególną uwagę zasługują dwa Kursy interaktywne Wrocławskiej Akademii Pierwszej Pomocy z fantomami w domu.  Kursanci po zapisaniu się na szkolenie otrzymują indywidualne zestawy treningowe do praktycznego wykorzystania podczas części warsztatowej. Zestawy ćwiczeniowe są dostarczane do kursantów oraz odbierane ze wskazanego adresu. Wystarczy się zapisać i uczestniczyć w kursie online na żywo za pośrednictwem kamerki, mikrofonu oraz narzędzi interaktywnych oferowanych przez platformę edukacyjną Korbank. Obowiązują zapisy na stronie WCRS.

Wszystkich zainteresowanych tematem pierwszej pomocy zapraszamy na dwa webinary na żywo, poświęcone tematom: Choroby cywilizacyjne -jak sobie z nimi radzić oraz Sytuacje nagłe jak pomagać skutecznie”.  

Jeśli nie macie czasu, żeby usiąść do komputera, zapraszamy do słuchania podcastów z serii „W rozwoju pierwszej pomocy”, które poruszają konkretne zagadnienia. Dowiemy się m.in. Jak skutecznie wzywać pierwszą pomoc”? iAlergia – czy może być groźna?”. Rozszerzymy swoją wiedzę na temat postępowania, gdy widzimy Wypadki komunikacyjne. Przybliżymy także zagadnienia pracy ratowników w podcaście: Rozmowa z ratownikiem”. W bloku zajęć poświęconym pierwszej pomocy czekają ciekawe propozycje dla osób chcących poznać zasady pierwszej pomocy, ale także tych, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę o szczegółowe zagadnienia.

W Cyklu Quizów międzypokoleniowych wiedzy o wrocławskich sportach zapraszamy do wspólnej zabawy całe rodziny i grupy znajomych, którzy chcieliby zaprezentować swoją wiedzę i dowiedzieć się czegoś nowego o historii lokalnych sukcesów sportowych.

Skorzystanie z oferty zajęć Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego to szansa na poszerzenie świadomości cyfrowej, zdobycie doświadczenia w zakresie pierwszej pomocy i przygoda integrująca pokolenia. Zapraszamy do zapisów na wydarzenia i słuchania podcastów.