Prowadzący: Marcin Janiszewski
Afiliacja: dziennikarz, sportowiec, rzecznik prasowy MCS
Współprowadzący: Bogumiła Katkowska WCRS
Dziedzina wydarzenia: Gorący temat
Organizator: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego
Miejsce: Zoom
Miasto: Wrocław
Data wydarzenia: 17/09/2021 18:00, 20/09/2021 18:00, 21/09/2021 18:00,
Zapisy od: 01/09/2021
Zapisy telefoniczne / mailowe: formularz online wke.wcrs.wroclaw.pl, bogumila.katkowska@wcrs.wroclaw.pl
Forma prezentacji: quiz, warsztat
Zajęcia w formie: Online 60 min
Grupa wiekowa: Szkoła podstawowa, kl. 4-6, Szkoła podstawowa, kl. 7-8, Szkoła ponadpodstawowa, Dorośli
Liczba miejsc na sali: 100
Dostępność dla niepełnosprawnych: Nie
Uniwesytet w szkole: Nie

Quizy to cykl spotkań online z mieszkańcami Wrocławia i aglomeracji, które odbywają się w czasie rzeczywistym na platformie e-learningowej.
W grze Quizy międzypokoleniowe mogą wziąć udział wszystkie osoby, które chcą spędzić miło czas z rodziną, sąsiadami, znajomymi. Jedynym warunkiem jest to, aby w jednej drużynie znajdowali się przedstawiciele dwóch pokoleń, np. dzieci-dziadkowie lub dzieci-rodzice, dzieci-rodzice-sąsiedzi, dzieci-rodzice-dziadkowie. Drużyny powinny być minimum dwuosobowe.
Każdej drużynie, która się zakwalifikuje do gry, organizatorzy prześlą szczegółowe informacje i pomogą włączyć się do zabawy. Gra trwa około 1 godziny. Quizy to nie tylko wiedza, ale przede wszystkim umiejętność pracy w zespole z różnych obszarów. Wprowadzamy też ducha rywalizacji między zespołami, biorącymi udział w zabawie.
1. Rodzinko, w co grali mieszkańcy w Breslau? 35 pytań dotyczących sportu w przedwojennym Breslau: obiektów sportowych, drużyn, dyscyplin mających największą popularność (od Bractwa Kurkowego, przez kolarstwo torowe, do drużyn piłkarskich);
16 września 2021, godz. 18:00-19:00, platforma zoom
2. Rodzinko, w co grali mieszkańcy powojennego Wrocławia? 35 pytań dotyczących sportu w powojennym Wrocławiu (pierwszych klubów sportowych, związków ze Lwowem, czasów PRL i po 1989 r.);
21 września 2021, godz. 18:00-19:00, platforma zoom
3. Rodzinko, znasz sporty dziwne i nietypowe (niszowe) we Wrocławiu? 35 pytań dotyczących sportów nieolimpijskich i niszowych (The World Games 2017 i sporty poza głównym nurtem, np. lacrosse, futbol amerykański, baseball, korfball, unihokej, ultimate itp.).
23 września 2021, godz. 18:00-19:00, platforma zoom
Notatka o prowadzącym quiz:
Marcin Janiszewski - na co dzień zaangażowany w sport w stolicy Dolnego Śląska zawodowo, jako Rzecznik Prasowy Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław. Po godzinach pasjonat i aktywny zawodnik lacrosse - siedmiokrotny Mistrz Polski w barwach Kosynierów Wrocław i reprezentant kraju. W przeszłości reporter (sportowy i nie tylko), dziś entuzjasta lacrosse, koszykówki, hokeja na lodzie i dyscyplin niszowych.
Współprowadząca:
Bogumiła Katkowska – realizuje programy i projekty edukacyjne we Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego, miłośniczka historii Wrocławia, sportu, działań artystycznych oraz programów społecznych wspierających mieszkańców Wrocławia, pedagog.