Wsparcie dla Dolnośląskiego Festiwalu Nauki

Wsparcie dla Dolnośląskiego Festiwalu Nauki

Drodzy pasjonaci wiedzy, miłośnicy Dolnośląskiego Festiwalu Nauki!

Prosimy o Wasze wsparcie! Poczuj satysfakcję, że bierzesz udział w tworzeniu największej w Polsce imprezy popularyzującej naukę! Wspólnie możemy ulepszyć Festiwal!

Kim jesteśmy?

Dolnośląski Festiwal Nauki odbywa się corocznie już od 23 lat i jest największym tego typu wydarzeniem w Polsce. Razem z wykładowcami i pracownikami uczelni wyższych Wrocławia przygotowujemy co roku cykl BEZPŁATNYCH spotkań popularnonaukowych dla każdej grupy wiekowej. Nasze wykłady, warsztaty czy pokazy dotyczą wszystkich dziedzin nauki i odbywają się w murach wrocławskich uczelni oraz w szkołach i instytucjach kulturalnych w 11 dolnośląskich miastach (Wrocławiu, Bystrzycy Kłodzkiej, Ząbkowicach Śląskich, Bolesławcu, Legnicy, Wałbrzychu, Zgorzelcu, Lubinie, Głogowie, Dzierżoniowie, Jeleniej Górze). Nawet w czasie pandemii nie zrezygnowaliśmy z przeprowadzenia imprez festiwalowych, lecz realizujemy je on-line.

Czym się zajmujemy?

Pokazujemy, że warto dzielić się wiedzą i osiągnięciami naukowymi ze społeczeństwem. Przekonujemy, że nauka to nie hermetyczny świat wyższych uczelni, a coś co nas otacza na co dzień. Poprzez zabawę pokazujemy dzieciom zjawiska i prawa nauki, młodzieży – że warto się uczyć i nie musi być to nudnym zajęciem, dorosłym – że możemy zdobywać wiedzę przez całe życie.

Na co zbieramy fundusze?

Zbieramy na organizację XXIV edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, czyli wydarzenia, które promuje naukę oraz jej osiągnięcia i co roku przyciąga
około 140.000 odbiorców. Wydarzenia, które swoim zasięgiem obejmuje
woj. dolnośląskie i przez lata zbliżało miłośników nauki, kultury, sztuki i sportu, ale – jak wiele podobnych – w czasie pandemii napotkało ogromne problemy finansowe.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych – osoby fizyczne, a także firmy i instytucje – którzy brali już udział w Festiwalu, którzy chcieliby dopiero z niego skorzystać, ale także tych którzy chcą, aby inni mogli nas poznać do dokonywania dobrowolnych wpłat na: Uniwersytet Wrocławski – Dolnośląski Festiwal Nauki na specjalnie utworzone na ten cel konto Uniwersytetu Wrocławskiego (Dolnośląski Festiwal Nauki)

Santander Bank Polska S.A. nr konta 35 1090 2503 0000 0001 4805 7607

w tytule przelewu prosimy wpisywać „darowizna na organizację XXIV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki”.

Doceniamy każdą ofiarowaną złotówkę! Liczymy także na Ciebie!