Noc Naukowców

Noc Naukowców

Noc Naukowców

Europejska Noc Naukowców to inicjatywa Komisji Europejskiej. W ostatni piątek września naukowcy z wielu europejskich miast zapraszają do swoich laboratoriów, pracowni i sal wykładowych.

W Polsce mapa Nocy Naukowców prezentuje się następująco:

Źródło: www.nocnaukowcow.pl

Chcielibyśmy, by na tej mapie znalazł się także Wrocław, a być może i kilka naszych festiwalowych miast w regionie. W 2023 roku Dolnośląski Festiwal Nauki odbędzie się w terminie 16-22.09 (sobota-piątek) i właśnie ostatniego dnia Festiwalu chcemy przeprowadzić sondażową edycję Nocy Naukowców. W najbliższych miesiącach będziemy prowadzić pilotażowe badanie wśród prowadzących odnośnie ich udziału w tym wydarzeniu. Planowane jest utworzenie grupy kilku spotkań z naukowcami. Czy znajdą się chętni, by piątkowe popołudnie i wieczór spędzić „w pracy”? Czy znajdą się odbiorcy, którzy zechcą w pierwszy dzień weekendu pójść nie do kina czy pubu, ale na wykład lub warsztat pop science?

Mamy nadzieję, że inicjatywa ta spotka się z pozytywnym odbiorem, co będzie dla nas znakiem, by wystąpić o środki finansowe do Komisji Europejskiej.

Jeśli jesteś zainteresowany przeprowadzeniem zajęć z ramach Wrocławskiej lub Dolnośląskiej Nocy Naukowców odezwij się do nas!

Jeśli masz doświadczenie w podobnych inicjatywach w Polsce lub Europie opisz nam swoje doświadczenia!

Jeśli możesz nam pomóc w pozyskaniu środków z funduszy europejskich, daj nam znać!

Zapraszamy do kontaktu mailowego (festiwal@uwr.edu.pl), telefonicznego (71 343 37 02), osobistego (ul. Świdnicka 10, w godz. 8-15) lub poprzez social media (FB i IG).

Przydatne linki:

https://marie-sklodowska-curie-actions.ec.europa.eu/event/2022-european-researchers-night?erfee

https://www.poznan.nocnaukowcow.pl/

https://nocnaukowcow.malopolska.pl/