Agnieszka Orkusz Ambasadorką Global Harmonization Initiative w Polsce

Z przyjemnością informujemy, że dr hab. Agnieszka Orkusz, prof. UEW, Zastępczyni Środowiskowego Koordynatora Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, została powołana na funkcję Ambasadorki Global Harmonization Initiative (GHI) w Polsce. To ważne wyróżnienie, które potwierdza jej aktywność naukową i ekspercką, a zarazem dobrze pokazuje, jak blisko mogą spotykać się nauka, działalność popularyzatorska i odpowiedzialność społeczna.

Global Harmonization Initiative to międzynarodowa organizacja wspierająca harmonizację działań i standardów w obszarze bezpieczeństwa żywności, żywienia i zdrowia publicznego. Skupia ponad 2000 członków z przeszło 70 krajów i prowadzi działalność ekspercką w ramach 21 grup roboczych. Jej celem jest wzmacnianie współpracy między nauką, instytucjami publicznymi i środowiskiem eksperckim oraz upowszechnianie rozwiązań opartych na dowodach naukowych.

W ramach nowej funkcji dr hab. Agnieszka Orkusz, prof. UEW będzie wspierać upowszechnianie wiedzy o bezpieczeństwie żywności i żywieniu, rozwijać współpracę ze środowiskiem naukowym i eksperckim, promować udział polskich specjalistów w działaniach GHI oraz zwiększać dostępność wybranych materiałów organizacji w języku polskim. To także kolejny przykład działalności, która wzmacnia obecność wrocławskiego środowiska akademickiego w międzynarodowej debacie o zdrowiu publicznym, innowacjach w sektorze rolno-spożywczym i relacji między nauką a społeczeństwem.

Serdecznie gratulujemy!

Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.