Z radością informujemy, że Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we Wrocławiu dołącza do grona współorganizatorów XXVIII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki!

W ramach tegorocznego Miasteczka Naukowego, które odbędzie się w sercu Wrocławia, odwiedzający będą mogli spotkać się z przedstawicielami Komisji Europejskiej na specjalnie przygotowanym stoisku informacyjnym. W namiocie Przedstawicielstwa czekać będą nie tylko bezpłatne publikacje na temat projektów naukowych finansowanych przez UE, ale także materiały edukacyjne o Unii Europejskiej – dostosowane do różnych grup wiekowych: od dzieci po seniorów.
Goście stoiska będą mogli wziąć udział w interaktywnych quizach, spróbować swoich sił w grze „Wykrywacz kłamstw” i ułożyć wielkoformatowe drewniane puzzle. Dodatkową atrakcją będą spotkania z maskotką Unii Europejskiej – Syriuszem, sympatyczną niebieską stonogą – oraz towarzyszącym jej szczudlarzem, który z pewnością ubarwi festiwalową atmosferę.
Komisja Europejska planuje także udział w programie scenicznym Miasteczka, w tym krótkie wystąpienia oraz mini-konkursy z nagrodami.
Obecność Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej to dla nas zaszczyt i wyraz uznania dla misji Festiwalu, jaką jest budowanie mostów między nauką, edukacją i społeczeństwem obywatelskim.
Dziękujemy za zaufanie i już teraz zapraszamy do wspólnego świętowania nauki w europejskim duchu!