DFN w najnowszym Newsletterze EUSEA

DFN w najnowszym Newsletterze EUSEA

EUSEA (European Science Engagement Association), czyli Europejskie Stowarzyszenie Organizacji zaangażowanych w naukę to stowarzyszenie, do którego DFN należy od chwili jej powstania w 2001 roku. EUSEA stanowi platformę wymiany doświadczeń oraz nowych pomysłów. Jej członkowie, pochodzący nie tylko z Europy, ale także spoza niej, to zarówno instytucje jak i osoby fizyczne. Łączy ich pasja do popularyzacji nauki i do promowania społecznego zaangażowania w naukę.

Od lat EUSEA publikuje Newsletter, w którym między innymi jej członkowie dzielą się swoimi osiągnięciami i bieżącą działalnością. W ostatnim z nich opublikowanym jesienią 2023 roku można zaleźć artykuł o Dolnośląskim Festiwalu Nauki, a w szczególności jego Edycji Regionalnej, której istnienie i rozwój stanowi ewenement w skali całego stowarzyszenia i która jest powodem do dumy twórców i organizatorów DFN.

Eusea Newsletter #21 – Autumn 2023 można znaleźć pod adresem:

https://mailchi.mp/f31544063ecc/eusea-annual-conference-9386670?e=f71f971e95

Wszyscy zainteresowani mogą na powyższej stronie zasubskrybować EUSEA Newsletter, by móc na bieżąco śledzić aktywność członków EUSEA.

Zachęcam również do zaglądania na stronę internetową Platformy EUSEA https://eusea.info/platform/about-platform-and-purpose/ i czerpania z dziesiątków zgromadzonych tam propozycji imprez polecanych przez innych popularyzatorów nauki z Europy i świata. Po kliknięciu na daną imprezę pojawia się jej opis, sposób przygotowania oraz dodatkowe źródła informacji o podobnych imprezach.

Barbara Cader-Sroka

Pełnomocniczka Środowiskowego Koordynatora DFN ds. współpracy międzynarodowej