26. edycja Festiwalu Nauki na Dolnym Śląsku dobiegła końca!

26. edycja Festiwalu Nauki na Dolnym Śląsku dobiegła końca!

Szanowni Przyjaciele i Sympatycy Dolnośląskiego Festiwalu Nauki!

Gdy mija czas intensywnych przygotowań i realizacji programu kolejnej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, nadchodzi moment refleksji i podsumowania: co udało się przeprowadzić zgodnie z planami, czego zabrakło, co można poprawić w następnych latach… Corocznie zastanawiamy się, czy nasze propozycje są na tyle atrakcyjne, by zainteresować Gości Festiwalu i z ciekawością czekamy na Wasze opinie. A opinie te dowodzą, że kończący się właśnie XXVI DFN wszyscy możemy uznać za udany. Świadczy o tym nie tylko bogaty program, szczególnie uroczysta i atrakcyjna Inauguracja na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, ale i wielość atrakcji w ośrodkach regionalnych. Jeśli miarą powodzenia imprezy są uśmiechy i okrzyki zachwytu Gości Festiwalu, to możemy być spokojni, że nasze starania osiągnęły swój cel. Jako że nasz Festiwal opiera się na dobrowolnej i bezpłatnej pracy entuzjastów nauki, chcę wyrazić swoją wdzięczność licznej rzeszy zaangażowanych osób. Dziękuję serdecznie Pełnomocnikom do spraw Regionu, Współpracy Międzynarodowej i Interaktywnych Pokazów w Szkołach; Koordynatorom Uczelnianym, Regionalnym i Wydziałowym; Przedstawicielom instytutów Polskiej Akademii Nauk; instytucji kultury oraz wszystkim innym naszym Współorganizatorom. Dzięki Waszym pomysłom, inicjatywom i poświęceniu Festiwal trwa i rozwija się!

Niezbędne wsparcie finansowe Festiwalu w tym roku zapewnili: Rektorzy wrocławskich uczelni, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Urząd Miejski Wrocławia, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz – często anonimowi – Darczyńcy.

Specjalne podziękowania kieruję do Sponsora 26. Edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki – PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. – dzięki któremu mogliśmy m.in. wzbogacić pierwsze Miasteczko Naukowe oraz zrealizować dodatkowe zajęcia dla naszych pasjonatów nauki.

Dziękujemy także Wrocławskim Zakładom Zielarskim Herbapol SA, które po raz kolejny wsparły ideę popularyzowania nauki w społeczeństwie.

Dziękuję serdecznie patronom medialnym: TVP 3 Wrocław, Radiu Wrocław i Akademickiemu Radiu LUZ Politechniki Wrocławskiej za zrealizowanie audycji i reportaży poświęconych imprezom festiwalowym.

Serdeczne podziękowania pragnę złożyć wszystkim wolontariuszkom i wolontariuszom, którzy tłumnie i z entuzjazmem wspierali organizację tegorocznej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, pomagając nam zrealizować zaplanowane wydarzenia i dotrzeć do jak największej liczby odbiorców.

Szczególne uznanie i wdzięczność kieruję do Pracowników Biura DFN, gdyż to oni przez okrągły rok pokonują rozmaite przeszkody, wdrażają nowe pomysły, zapewniają obsługę dokumentacji i troszczą się o naszą wspólną festiwalową rodzinę.

Dziękuję wszystkim Osobom prowadzącym imprezy festiwalowe – to Wy nawiązujecie bezpośredni kontakt z Gośćmi Festiwalu i dzięki Waszemu zaangażowaniu szeroko otwierają się oczy, a na twarzach pojawiają się uśmiechy. Wyjątkowe wyrazy szacunku i uznania kieruję do wszystkich Gości Festiwalu! To dla Was pracujemy przez cały rok, obmyślamy nowe ciekawe imprezy i liczymy na Waszą obecność!

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczyniają się do  powodzenia tej największej w Polsce imprezy popularyzującej naukę. Co roku we wrześniu i październiku otwieramy szeroko Bramę Wiedzy i będziemy to robić w kolejnych nadchodzących latach.  

Z wyrazami szacunku i wdzięczności

Środowiskowy Koordynator Dolnośląskiego Festiwalu Nauki

dr hab. inż. Ryszard Polechoński, prof. uczelni