Zwyciężczynie Falling Walls Lab 2023 pojadą do Berlina

Zwyciężczynie Falling Walls Lab 2023 pojadą do Berlina

W piątek 22. września w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się prestiżowy panel naukowy Falling Walls Lab Wrocław, w tym roku po raz pierwszy jako wydarzenie Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

Zdobywczynie dwóch pierwszych miejsc będą miały okazję zaprezentować swoje innowacyjne pomysły wśród szerokiego grona innych zwycięzców edycji regionalnych Falling Walls Lab z całego świata.

We wrocławskiej edycji na drugim miejscu znalazła się dr Joanna Sadowska z Royal College of Surgeons in Ireland, która prezentowała innowacyjny sposób regeneracji ludzkich tkanek, na przykładzie kości.

Pierwsze miejsce zdobyła dr Anna Siekierka z Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej. Prezentowanym przez nią tematem był recykling baterii na przykładzie akumulatora samochodowego. Więcej o pracy dr Siekierki dowiecie się na stronie Politechniki Wrocławskiej.

Na zdjęciu zwyciężczynie oraz jury z tortem urodzinowym Falling Walls Lab Wrocław, a zarazem profesora Davida Blaschke, który jest organizatorem i prowadzącym wrocławskiej edycji wydarzenia.

Wszystkim uczestnikom tegorocznego Falling Walls Lab Wrocław gratulujemy innowacyjnych, burzących mury pomysłów, a zwyciężczyniom życzymy pomyślności na dalszym etapie!