Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu – wiara spotyka naukę na DFN!

Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu – wiara spotyka naukę na DFN!

Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu, będący ważnym ośrodkiem naukowym i duchowym,
z radością zaprasza na pięć wyjątkowych wydarzeń w ramach XXVI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Działalność PWT zgodna jest z hasłem „Nauka Porusza!”, które idealnie wpisuje się w misję Wydziału, gdzie wiara i nauka współistnieją, tworząc dynamiczny dialog, który prowadzi do głębszego zrozumienia świata.

Wydział przygotował dla uczestników festiwalu kilka interesujących wydarzeń. Na szczególną uwagę zasługują „Co ty wiesz o heraldyce?„, które odkrywa fascynujący świat symboli i ich znaczenia, a „Kopernik była kobietą?” to z kolei prowokacyjne pytanie, które zaprasza do refleksji na temat roli kobiet w nauce. Natomiast „Dante Alighieri – renesansowy heretyk” pozwoli uczestnikom na zrozumienie, jak literatura i wiara mogą się wzajemnie przenikać.

Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu to miejsce, gdzie wiara i nauka nie są od siebie odseparowane. Wręcz przeciwnie, mogą współistnieć, wzajemnie się inspirując i poruszając nas na wiele różnych sposobów. Zapraszamy na te wyjątkowe wydarzenia, które z pewnością poruszą Wasze serca i umysły, a także otworzą przed Wami nowe perspektywy na to, jak wiara i nauka nie muszą się zwalczać, lecz prowadzić konstruktywny dialog.

„Nauka porusza!” nie tylko ciała niebieskie!

Wszystkie wydarzenia Uczelni znajdziecie w WYSZUKIWARCE.