Nauki o sztuce

Nauki o sztuce

„Nauki o sztuce” to fascynujący panel na Dolnośląskim Festiwalu Nauki, poświęcony eksploracji, zrozumieniu i interpretacji różnorodnych form artystycznych. Odmiennie od niektórych dziedzin nauki, które skupiają się na badaniu obiektywnych faktów, nauki o sztuce otwierają okno na subiektywne doświadczenia, emocje i twórczość ludzką. Ten panel oferuje okazję do pogłębienia wiedzy na temat tego, jak sztuka i estetyka wpływają na nasze codzienne życie, na społeczeństwo i na kultury, w których żyjemy.

Na XXVI Dolnośląskim Festiwalu Nauki, będziecie mieli szansę uczestniczyć w ponad dwudziestu różnorodnych wydarzeniach związanych z naukami o sztuce. Ciekawi Was, jak sztuka oddziałuje na ludzką psychikę, jak ewoluowały różne style i kierunki artystyczne, lub jakie jest znaczenie sztuki w kontekście społecznym? Ten panel z pewnością spełni Wasze oczekiwania!

Znajdziecie na nim takie atrakcje jak:

  • Odlej to!” – warsztaty rzeźbiarskie z wykorzystaniem technik odlewniczych;
  • I wszystko gra!” – muzyczne spotkanie, w trakcie którego uczestnicy mają okazję doświadczać żywej muzyki, instrumentów oraz siebie nawzajem!
  • Ruch i Światło” – wielkoformatowa rzeźba/instalacja odnosząca się do światła słonecznego w kontekście kompozycji przestrzennych tworzonych przez człowieka;
  • NIKT” – opowieść o chłopcu, który w tragicznych okolicznościach traci rodzinę. Jego nowymi opiekunami stają się mieszkańcy starego cmentarza. Praca studentów I roku w ramach przedmiotu „ Elementarne zadania aktorskie planie lalkowym”.

I aż 23 inne wydarzenia!

Serdecznie zapraszamy!

Pełen wykaz wydarzeń z tego panelu znajdziecie TUTAJ!