Akademia Wychowania Fizycznego – Nauka porusza, aktywność wzmacnia!

Akademia Wychowania Fizycznego – Nauka porusza, aktywność wzmacnia!

W zdrowym ciele zdrowy duch! Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu, jedno z czołowych ośrodków kształcenia w dziedzinie sportu i zdrowia, w tym roku
z radością prezentuje dwadzieścia dwa wydarzenia na XXVI Dolnośląskim Festiwalu Nauki. Pod hasłem „Nauka Porusza!”, uczelnia pragnie pokazać, że nauka, zdrowie i ruch mogą razem tworzyć harmonię poruszającą nasze ciała i umysły.

Szczególnie interesujące spotkania to między innymi: „Nauka porusza i tai chi porusza” – jest to fascynujące połączenie nauki i sztuki tai chi, które pokazuje, jak ruch i medytacja mogą wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie. Zorganizowane zostanie również spotkanie „Znaczenie narządów zmysłów w wysiłku fizycznym„. W czasie zajęć zostaną przedstawione zależności pomiędzy typami wysiłków a funkcją poszczególnych narządów zmysłów. Odbędą się również warsztaty „Relaksacja «Zatrzymać poruszone»”, które nauczą uczestników, jak skutecznie odpoczywać i regenerować siły. Niemniej, jest tego znacznie więcej!

Wrocławska Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków to miejsce, gdzie nauka dosłownie (się) porusza, tworząc nowoczesne rozwiązania dla zdrowia i sportu.

Zapraszamy na te wyjątkowe wydarzenia, które z pewnością poruszą Wasze ciała i umysły!

Wszystkie wydarzenia Uczelni znajdziecie w WYSZUKIWARCE.