Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu – harmonia nauki i muzyki na DFN!

Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu – harmonia nauki i muzyki na DFN!

Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, słynna z edukowania najzdolniejszych muzyków, w tym roku z radością zaprasza na jedenaście wydarzeń, które wybrzmią w ramach XXVI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Pod hasłem „Nauka Porusza!”, uczelnia pragnie pokazać, jak muzyka, nauka i kosmos mogą razem tworzyć harmonię, która porusza nasze serca i umysły.

Zapraszamy między innymi na następujące wydarzenia: „Koncert finałowy XXVI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki – Grawitacja w muzyce – o przyciąganiu słów kilka” jest to muzyczna podróż, która pokazuje, jak grawitacja, jedno z fundamentalnych praw rządzących naszym Wszechświatem, może znaleźć swoje odzwierciedlenie w muzyce. „Jingiel” to wydarzenie będące fascynującym spojrzeniem na proces tworzenia melodyjek, które polegają poszukiwaniu dźwiękowej tożsamości marki. Odbędą się również „WroSŁYSZENIA”, czyli muzyczny warsztat połączony z quizem sprawdzającym naszą uważność na dźwięki.

Akademia Muzyczna im. Leona Kuźmińskiego we Wrocławiu to miejsce, gdzie muzyka spotyka się z nauką, tworząc niepowtarzalną symfonię odkryć.

Zapraszamy na te wyjątkowe wydarzenia, które z pewnością poruszą Wasze serca i umysły, a także otworzą przed Wami nowe perspektywy na to, jak muzyka, nauka i kosmos mogą razem tworzyć harmonię.

Wszystkie wydarzenia Uczelni znajdziecie w WYSZUKIWARCE.