Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu – nowoczesne technologie, finanse, logistyka!

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu – nowoczesne technologie, finanse, logistyka!

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, uznawany za jeden z kluczowych ośrodków naukowych w dziedzinie ekonomii i finansów w Polsce, zaprezentuje pięćdziesiąt osiem wydarzeń na XXVI Dolnośląskim Festiwalu Nauki. „Nauka Porusza!”, a pieniądz jest nieustannie w dynamicznym obrocie, także tu spotykają się dwie sfery i napędzają wzajemnie!

Wśród wielu różnych warsztatów, ćwiczeń i wykładów, które UEW przygotował dla uczestników Festiwalu, warto zwrócić uwagę na „Awantura o kasę” –  jest to gra edukacyjna mająca na celu poszerzenie wiedzy i umiejętności w zakresie finansów. „Głębokie i maszynowe uczenie w prognozach finansowych” to z kolei okazja do zrozumienia, jak nowoczesne technologie Sztucznej Inteligencji są wykorzystywane w ekonomii. „Rachunkowość dla logistyka” pozwoli uczestnikom na zrozumienie, w jaki sposób finanse wpływają na logistykę. Natomiast „Świece na giełdzie” to wydarzenie, które pokazuje, jak analiza techniczna jest wykorzystywana podczas transakcji rynkowych.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu jest uczelnią, na której nauka o pieniądzach, administracji, ekonomii i finansach jest nie tylko badana, ale także żywo praktykowana.

Zapraszamy na te wyjątkowe wydarzenia, które z pewnością zainspirują, poruszą i otworzą przed Wami nowe perspektywy na to, jak nauka, pieniądze, administracja, ekonomia i finanse stoją ze sobą ramię w ramię i poruszają nasz świat w lepszym kierunku.

Dlaczego jadalne owady? Fragment podcastu z dr hab. Agnieszką Orkusz, prof. UEW

Wszystkie wydarzenia Uczelni znajdziecie w WYSZUKIWARCE.