Centrum Festiwalowe na Politechnice Wrocławskiej

Centrum Festiwalowe na Politechnice Wrocławskiej

Coroczne Centrum Festiwalowe na Politechnice Wrocławskiej to stały punkt Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Politechnika otwiera swoje podwoje na wszystkich uczestników Festiwalu: najmłodszych, uczniów, dorosłych, seniorów i całe rodziny. Badacze, dydaktycy i studenci związani z PWr gwarantują moc naukowych wrażeń, bo przecież… „Nauka Porusza!”

Jednymi z ciekawszych wydarzeń realizowanych na Politechnice Wrocławskiej są: „Przedstawienie nie z tej Ziemi – pokaz łazika marsjańskiego Scorpio”, czyli prezentacja projektu łazika marsjańskiego oraz zobrazowanie  z czym muszą zmierzyć się drużyny z całego świata podczas międzynarodowych zawodów największych łazików.

Równie ciekawym będzie warsztat „To nie czarna magia! To fizyka!”, na którym pokazane zostaną proste eksperymenty z efektem WOW. Dowiedzieć się można więc będzie nie tylko jak tworzyć, ale także zrozumieć arkany fizycznych sztuk tajemnych.  

Zapraszamy także na wystawę Koła Naukowego „Newway”, na którym dowiecie się jakie nowoczesne technologie są wykorzystywane w dziedzinie budownictwa oraz w jaki sposób tworzy się nowe materiały budowlane.

A to zaledwie trzy z siedemnastu imprez przygotowywanych w ramach Centrum Festiwalowego na Politechnice Wrocławskiej!

Zapraszamy!
(Tu znajdziecie pełen program Festiwalu! )