Ponad tysiąc wydarzeń na Festiwalu!

Ponad tysiąc wydarzeń na Festiwalu!

Z radością pragniemy poinformować, że mamy gotowy program XXVI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki!! Jest w nim więcej niż 1200 warsztatów, zajęć, pokazów, wykładów, wycieczek i doświadczeń!

W tym roku wracamy do sprawdzonych formuł lubianych zarówno przez naszych Odbiorców jak i edukatorów. Są to między innymi: Kawiarenka dla Najmłodszych (w tym roku w „astronomicznym” wydaniu) czy odbywający się w ramach pierwszego dnia Festiwalu wykład prof. Jana Miodka i czytane przez niego VII Dyktando. W końcu poprowadzone zostaną w formule „twarzą w twarz”, która zawsze przyciąga tłumy wielbicieli języka polskiego.

Pragniemy również poinformować, że podczas Inauguracji wykład wygłosi Wojciech Orliński, po którym w ramach „Miasteczka Naukowego” będzie miało miejsce spotkanie autorskie dotyczące jego najnowszej książki „Kopernik. Rewolucje”.

Ponadto, „Miasteczko” uświetni obecność służb mundurowych! Zaprezentuje się u nas Państwowa Straż Pożarna, Policja czy 16. Brygada Dolnośląskiej Obrony Terytorialnej. Niezapomnianą atmosferę zapewni natomiast Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych we Wrocławiu, jak i chór AWL.

Serdecznie dziękujemy wszystkim popularyzatorom nauki, którzy zgłosili tak liczne pomysły zajęć w ramach „DFN w Przylądku Nadziei”, gwarantując małym pacjentom wiele nauki i rozrywki.

Pełen program XXVI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki ukaże się już 15 czerwca na naszej stronie!