Praca wre, przygotowania trwają!

Praca wre, przygotowania trwają!

XXVI Dolnośląski Festiwal Nauki w tym roku zaskoczy swoich odbiorców odświeżającą zmianą formuły Festiwalu.
Inauguracja DFN oraz pierwsze spotkania, warsztaty i wykłady odbędą się w budynku Wydziału Farmacji Uniwersytetu Medycznego imienia Piastów Śląskich.

Tym samym nasz Park Wiedzy przeistoczy się w Miasteczko Naukowe wypełnione po brzegi licznymi stoiskami, na których każdy znajdzie coś dla siebie i z pewnością poszerzy swoje horyzonty, pozna nowe ciekawostki oraz w wyśmienitej atmosferze spędzi czas z edukatorami z wrocławskich Uczelni.

Nad naszym Miasteczkiem unosić się będzie patronat Mikołaja Kopernika, a goście zaskoczeni będą liczbą atrakcji i wiedzy związanych z astronomią!

Prócz Miasteczka Naukowego planujemy kilka innych nowych formuł, o których opowiemy Wam wraz z dalszym postępem prac nad organizacją DFN. Sięgamy jednakże nie tylko po nowe, ale wracamy również po wytęsknione, między innymi do Pielgrzymki po Dzielnicy Czterech Wyznań, jednej z najbardziej popularnych atrakcji turystyczno-edukacyjnych po Wrocławiu.

Nie zapomnijcie, że „Nauka Porusza!”, więc zapnijcie pasy i przygotujcie się na kosmiczną przygodę! Nie zapominajcie jednak, że DFN na Wrocławiu się nie kończy – w orbicie naszego Festiwalu znajduje się bowiem jeszcze ponad dziesięć miejscowości z terenu Dolnego Śląska.

Staramy się dotrzeć do jak największej liczby z Was, więc na bieżąco śledźcie wszelkie zmiany!

Do usłyszenia!