Piątkowe spotkania… z nauką!

Piątkowe spotkania… z nauką!

W pierwszy Festiwalowy dzień dzieje się dużo, spróbujemy pokazać Wam przedsmak z czym się możecie zmierzyć.

Tradycyjny festiwalowy wykład prof. Jana Miodka, pt. „Feminatywy – pandemia – Ukraina” znakomitego językoznawcy i Ambasadora Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, dostępny online już o godz. 8.00.

Jeśli lubicie głos prof. Miodka to zapraszamy również do wysłuchania i sprawdzenia swoich umiejętności  ortograficznych i interpunkcyjnych w czasie pisania tekstu dyktowanego przez Profesora także online VI Dyktando Wrocławskie

Jeśli natomiast szukacie mocniejszych wrażeń to znacie nasz panel CSI: Kryminalne zagadki Wrocławia, dzisiaj odbędą się dwie imprezy

16.09 godz. 12.00 Staropolskie sprawy kryminalne z XVII wieku – co kryją i jak je odczytywać? (1105)

16.09 godz. 12.00 Jak rozpoznać płeć osobnika na podstawie szczątków kostnych? (1022)

A może szczypta historii i poznanie „Działalności społecznej kobiet w porozbiorowej Polsce”, na które zaprasza Muzeum Pana Tadeusza Zakładu Narodowego im. Ossolińskich o godzinie 12.

Część wybitnych naukowców już odeszła… pani historyk opowie nam o nich w Muzeum Sztuki Cmentarnej  Wybitni uczeni XIX i XX wieku na Starym Cmentarzu Żydowskim we Wrocławiu o godz. 16.

Weź udział w grze historycznej Quest historyczny – Kampus XIX-wiecznych klinik UMW i poznaj wrocławski klimat XIX akademii. Gra będzie dostępna przez cały Festiwal.

A wieczorem spotkajmy się na Pokazy nieba organizowanych w Instytucie Astronomicznym przy ul. Kopernika 11.

Sprawdź ile ciekawych spotkań mamy w kolejnych dniach i pamiętaj Liczy się Nauka!