Warsztaty w Hydropolis

Warsztaty w Hydropolis

W ramach XXV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki zapraszamy na podwójne warsztaty o tematyce ekologicznej i geologicznej:
1) Czy wiedzieliście, że na produkcję jednej koszulki potrzeba aż 2700 litrów wody? Noszony średnio przez dwa sezony t-shirt razem z innymi elementami odzieży trafia następnie na wysypisko. Nie musi tak być! Na naszych zajęciach dowiecie się, czym jest t-shirt yarn, opanujecie technikę finger-knittingu oraz nauczycie się nadawać starym koszulkom nowe życie. Z warsztatu wyjdziecie z uplecionym wężem lub…ośmiornicą!
2) Każdy z uczestników będzie miał za zadanie wykonać profil geologiczny. Dzięki niemu zaobserwujemy w jaki sposób przemieszczają się zanieczyszczenia w różnych warstwach ziemi. Dla ułatwienia obserwacji, w czasie warsztatów, uczestnicy będą wypełniać kartę pracy, która pomoże im zrozumieć zaistniałe procesy. Oczywiście postępując zgodnie z duchem ekologii, w drugiej części zajęć usuniemy zanieczyszczenia w efektowny sposób. Warsztaty mają na celu przybliżyć problem zanieczyszczeń wód gruntowych, które są głównym magazynem wody do picia na naszej planecie.

Warsztaty odbędą się w sobotę 17 września:

o godz. 11 dla klas 0-3 SP

o godz. 14 dla klas 4-6 SP

Więcej informacji pod powyższymi linkami.

MPWiK SA od wielu lat jest nie tylko jednym ze sponsorów DFN, ale także aktywnie włącza się w popularyzację nauki bezpłatnie otwierając dla naszych gości drzwi Hydropolis. W tym roku zrealizowaliśmy również wspólnie podcast popularnonaukowy, który możecie odsłuchać tutaj.

Serdecznie zapraszamy!