Społeczna Odpowiedzialność Nauki

Społeczna Odpowiedzialność Nauki

logo Społeczna Odpowiedzialność Nauki
logo Ministerstwo Edukacji i Nauki

XXVI Dolnośląski Festiwal Nauki – projekt finansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki II”

Nazwa zadania: XXVII Dolnośląski Festiwal Nauki 2023

Wartość dofinansowania: 500 000 zł

Całkowita wartość zadania: 760 000 zł

Opis zadania:

26. edycja wydarzenia odbędzie się pod hasłem „Nauka Porusza!” zainspirowanym obchodami Roku Mikołaja Kopernika. Festiwal na terenie Wrocławia odbędzie się 16-23 września, zaś tegoroczną edycję regionalną współorganizują następujące miasta: Legnica, Głogów, Jelenia Góra, Bystrzyca Kłodzka/ Ziemia Kłodzka, Wałbrzych, Dzierżoniów, Ząbkowice Śląskie, Lubin, Polkowice oraz Bolesławiec. Przygotowano ponad 1800 zajęć popularyzujących osiągnięcia polskich i zagranicznych Naukowców. Po raz pierwszy zostanie otwarte Miasteczko Naukowe na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Ostatniego dnia w Akademii Wojsk Lądowych zaplanowano Poligon Wiedzy – połączenie aspektów obronności z wiedzą o najnowszych zastosowaniach technologii w tej dziedzinie.

——————————————————————————————–

XXV Dolnośląski Festiwal Nauki 2022 nie został dofinansowany w ramach programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” MEiN.

——————————————————————————————–

XXIV Dolnośląski Festiwal Nauki 2021 dofinansowano w ramach programu „Społeczna
Odpowiedzialność Nauki” ze środków budżetu państwa.

Nazwa zadania: XXIV Dolnośląski Festiwal Nauki 2021

Wartość dofinansowania: 175 200 zł

Całkowita wartość zadania: 339 500 zł

Opis zadania:

24. edycja wydarzenia odbyła się pod hasłem „Od science fiction do Science”. W wyniku pandemii COVID-19 wszystkie wydarzenia odbywały się w trybie zdalnym. Naukowcy i pasjonaci różnych dziedzin nauki zaprosili na szereg spotkań omawiających zagadnienia z zakresu nauk społecznych, ekonomicznych, prawnych i humanistycznych, a także architektury, nauk ścisłych i przyrodniczych, medycyny, sportu, informatyki, elektroniki, telekomunikacji, inżynierii, ochrony środowiska, nano- i biotechnologii. Spotkania w ramach DFN to nie tylko nauka, ale i szeroko pojęta kultura oraz promocja sportu. Bogata oferta Festiwalu tworzona jest w oparciu o dialog społeczny. Środowisko akademickie odpowiada na zapotrzebowanie lokalnych środowisk, nauczycieli oraz indywidualnego odbiorcy. Festiwal odbywał się na terenie Wrocławia, zaś tegoroczną edycję regionalną współorganizowały następujące miasta: Legnica, Głogów, Jelenia Góra, Bystrzyca Kłodzka, Wałbrzych, Dzierżoniów, Ząbkowice Śląskie, Lubin oraz Bolesławiec.