Drodzy członkowie i przyjaciele BGNSF*,

nadszedł chiński Nowy Rok – Rok Wołu. W tym wspaniałym momencie pożegnania tego co stare i powitania tego co nowe, serdecznie pozdrawiam naszych członków i przyjaciół oraz przesyłam najlepsze życzenia w imieniu Światowej Sieci Festiwali Nauki w Pekinie.

Rok 2020 był rokiem niezwykłym. W obliczu sytuacji kryzysowej widzieliśmy, jak nasi członkowie szybko reagowali na potrzeby społeczeństwa i stosowali swoją mądrość i wiedzę, aby pomóc ludziom w racjonalnym i naukowym przezwyciężaniu trudnych chwil, jak przekazywali  najlepsze życzenia swoim zagranicznym kolegom i wyrażali solidarność we wspólnym stawieniu czoła wspólnemu wyzwaniu. Czuliśmy, że mimo że nie możemy spotkać się osobiście, to nasza współpraca się wzmocniła, a nie osłabła. Nieustannie promowaliśmy globalny rozwój z myślą o wspólnej przyszłości ludzkości. 

Wół zawsze kojarzy się w Chinach z pracowitością, siłą i dobrobytem. W tym roku starajmy się tworzyć wielkie rzeczy z małych, zwyczajnych i pielęgnować piękno życia. Nie jesteśmy sami na tej Wielkiej Drodze, a cały świat to jedna rodzina. W 2021 roku BGNSF będzie nadal promować wspólne wartości, zacieśniać współpracę i różnorodną wymianę, aby realizować wspólny rozwój i osiągać wzajemne korzyści.

Życzę wszystkim harmonijnego, łagodnego i pomyślnego roku 2021, pełnego szczęścia!

LIU Xiaokan
Dyrektor Generalny
Światowej Sieci Festiwali Nauki w Pekinie

*Beijing Global Network of Science Festivals – Światowa Sieć Festiwali Nauki w Pekinie

Przygotowała: Barbara Cader-Sroka