NOWE WYZWANIA DLA EUSEA

NOWE WYZWANIA DLA EUSEA

Drogi członku EUSEA*,
Drodzy Państwo,

Mam nadzieję, że dobrze radzicie sobie w dobie wyzwań, jakie globalna pandemia wciąż stawia przed nami wszystkimi. Jeśli istnieje jakakolwiek pozytywna strona pandemii COVID19, to jest to nasze, członków EUSEA, wspólne zrozumienie, że komunikacja naukowa i społeczne zaangażowanie w naukę są nam teraz potrzebne bardziej niż kiedykolwiek. Wykorzystajmy ten czas na rozwijanie nowatorskich pomysłów i nowych ścieżek naszego rozwoju!

Kiedy praca i życie stają się coraz bardziej skomplikowane dobrze jest mieć bliskie kontakty z kolegami i przyjaciółmi, z którymi dzieli się tę samą pasję. EUSEA, obejmująca instytucje oraz osoby z całego świata, to sieć  zróżnicowana, ale co najważniejsze, integrująca. Działając wspólnie, współtworząc innowacyjne podejście do komunikacji naukowej oraz zaangażowania obywateli w naukę,  zwiększamy nasze możliwości. Cieszymy się, że jesteście  członkiem „Rodziny EUSEA” i obiecujemy, że nasza sieć będzie aktywna – nawet jeśli nie możemy spotykać się osobiście!

Jako członek EUSEA będziecie  automatycznie otrzymywać nasz regularny biuletyn EUSEA, zaproszenia na coroczne europejskie konferencje naszej organizacji wraz z zachętą do aktywnego w nich udziału oraz propozycje udziału w organizowanych on-line spotkaniach członków EUSEA (Hot Pots, EUSEA Bistro). Będziecie otrzymywać informacje na temat ogłaszanych przez Komisję Europejską konkursów dotyczących komunikacji nauki i społecznego w nią zaangażowania, a także zaproszenia do współrealizowania europejskich projektów edukacyjnych finansowanych przez Unię Europejską. Będziecie także regularnie otrzymywać zaproszenia na międzynarodowe Festiwale Nauki (online lub tradycyjne) oraz interesujące warsztaty kwalifikacyjne związane z popularyzacją nauki, technologii i sztuki. Jako członek EUSEA możesz w każdej chwili zwrócić się do zarządu organizacji o listy polecające wspierające Twoje projekty lub wnioski o dofinansowanie.

Jeśli wypracowaliście w trakcie Waszej działalności aktywności, które realizują idee upowszechniania nauki lub zaangażowania obywateli w naukę i chcecie się nimi podzielić, to możecie je nam przesłać w dowolnym momencie. Jeśli okażą się interesujące dla europejskiej społeczności, to dodamy je do nowej Platformy EUSEA: https://eusea.info/platform/

Wszystkiego najlepszego,
Annette

Dyrektor wykonawczy EUSEA
Dr Annette Klinkert

www.eusea.info

*European Science Engagement Association – Europejskie stowarzyszenie zrzeszające organizacje zaangażowane w upowszechnianie nauki

Przygotowała: Barbara Cader-Sroka