FESTIWAL W REGIONIE ONLINE: ODC. 3 BYSTRZYCA KŁODZKA

FESTIWAL W REGIONIE ONLINE: ODC. 3 BYSTRZYCA KŁODZKA

Bystrzyca Kłodzka słynie między innymi z pięknej Starówki z wieżą Rycerską, z Muzeum Filumenistycznego, Statuy Trójcy Świętej i pięknej sakralnej architektury. Zapraszamy na naukowe spotkania w Bystrzycy Kłodzkiej.

Sport z psem – aktywizacja młodzieży poprzez ćwiczenia ruchowe z udziałem psa” Dogoterapia – kynoterapia jest jedną z dziedzin zooterapii, metodą wzmacniającą efektywność rozwoju osobowości, edukacji i rehabilitacji. Towarzystwo psów motywuje dziecko do podjęcia wyzwań, daje poczucie bezpieczeństwa, buduje poczucie własnej wartości. Wykład Sport z psem – aktywizacja młodzieży poprzez ćwiczenia ruchowe z udziałem psa, w celu wieloprofilowego usprawniania dzieci i dorosłych, z pewnością przybliży metodę i zainteresuje formą ćwiczeń z czworonogami. 

Świat chemicznych eksperymentów” Nauki przyrodnicze rozwijają się głównie poprzez świadome eksperymenty, znaczna  część wiedzy tych nauk pochodzi również z bezpośrednich obserwacji zjawisk zachodzących naturalnie. Miłośników chemii zapraszamy na efektowne, kolorowe eksperymenty chemiczne (Świat chemicznych eksperymentów). 

Kosmetyczne hity urodowe”  Poznaj zdrowe podejście do piękna, postaw na naturalność. W trosce o skład kosmetyków  sprawdź  jakie/które trendy urodowe są najpopularniejsze i dlaczego. Dużo brokatu/blasku, perłowe szminki to zdecydowanie te kolorowe kosmetyki, które będą królowały przez kilka sezonów w trendach. Czy makijaż inspirowany latami 90. XX wieku, ma przyszłość? O tym i innych aspektach kobiecego piękna, będzie okazja podyskutować podczas prezentacji Kosmetyczne hity urodowe.

O różnych formach porozumiewania się – komunikacja alternatywna i wspomagająca” Celem prezentacji jest zapoznanie młodzieży z problemem komunikacyjnym osób, które nie posługują się mową lub posługują się nią w ograniczonym stopniu. Dotyczy to dzieci, młodzieży i dorosłych z porażeniem mózgowym, specyficznymi zaburzeniami mowy, niepełnosprawnością intelektualną, wadami genetycznymi, osób po urazach mózgu.

Nie takie szczepionki straszne jak je malują!” Ze spotkania dowiemy się m.in., że szczepić się zawsze warto! Dlaczego są tacy, którzy tak uważają, i tacy którzy głośno krzycząc nie wierzą w szczepionki? Jak to w ogóle się dzieje, że tak niewielka dawka może spowodować ochronę przed groźnym patogenem na bardzo długo? O szczepionkach porozmawiamy podchodząc do tematu naukowo i zrozumiale. Zaszczepimy się nauką!

W trakcie spotkań pt. „Czy zje nas SMOG? (projekt LIFE-MAPPINGAIR/PL)„, „Komin – morderca? (projekt LIFE-MAPPINGAIR/PL)” oraz „Czy powinniśmy palić w kominku?” poznamy odpowiedzi na pytania zadane w tytułach, a także dowiemy się dlaczego tak jest i co z tym można zrobić. Postaramy się wyjaśnić, dlaczego zanieczyszczenia powietrza są dla nas problemem – czy rzeczywiście mają wpływ na nasze zdrowie, czy zagrażają naszemu życiu? Uczestnicy dowiedzą się również, jak chronić się przed zanieczyszczeniami powietrza i co można zrobić, żeby jakość powietrza poprawiła się. Zajęcia realizowane są w ramach Projektu LIFE-MAPPINGAIR/PL 

prof. dr hab. Jadwiga Sołoducho
Pełnomocnik Koordynatora DFN ds. Regionu

Piotr Krysiak
Biuro DFN