MPWiK S.A. na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

MPWiK S.A. na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

Jeszcze nigdy w swojej ponad dwudziestoletniej historii Dolnośląski Festiwal Nauk nie musiał mierzyć się z takimi wyzwaniami jak w tym roku. Pandemia wywołana przez wirus SARS-2 objęła swoim zakresem cały świat i spowodowała zmiany również w sposobie organizacji przedsięwzięć takich jak DFN. Aktualnie staramy się aby spotkania w jego ramach odbyły się bez większych przeszkód. Duże wsparcie na tym polu otrzymujemy od naszych wieloletnich Sponsorów.

Jednym z nich jest Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A., które od wielu lat kibicuje i służy wsparciem Dolnośląskiemu Festiwalowi Nauki. Spółka co roku włącza się aktywnie w organizację wydarzeń i prezentowanie tego czym jej pracownicy zajmują się na co dzień. I tak do tej pory poznaliśmy m.in. ponad 140-letnią historię przedsiębiorstwa, zwiedziliśmy Wrocławską Oczyszczalnię Ścieków „Janówek”, Zakład Produkcji Wody „Na Grobli”, budynki filtrów piaskowych i węglowych etc. Także zeszłoroczne zajęcia w siedzibie spółki przy ulicy Na Grobli pt. Miasteczko Naukowe MPWiK cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i z tym większą radością zapraszamy Państwa ponownie. A czego możemy spodziewać się w tym roku?

Między innymi udzielimy sobie odpowiedzi na pytania: Czym jest ślad ekologiczny? Do czego odnoszą się pojęcia less waste i zero waste? Wszyscy zainteresowani losem naszej planety poznają również skuteczne sposoby na oszczędzanie wody. A to nie wszystko! Na specjalnie przygotowanych warsztatach prowadzonych przez pracowników MPWiK S.A. zaznajomimy się z techniką finger-knittingu, dowiemy się czym jest t-shirt yarn oraz wspólnie nadamy starym koszulkom nowe życie. Brzmi naprawdę interesująco!

Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w zajęciach pt. Warsztaty z Hydropolis oraz HydroWykłady, specjalnie przygotowanych na XXIII edycję Dolnośląskiego Festiwalu Nauki!

Przypominamy o konieczności zapisów, a informację o nich znajdziemy na profilu Facebook naszego Sponsora.

Wiedzy o wodzie zasięgnijmy u źródła.

PK